Bu Yaz Denemeniz Gereken Kısa Saç Modelleri

Güzellik
17/08/2022

Yaz sıcaklarında pek çok insan kısa saç modellerine yöneliyor. Hem zarif hem marjinal görüntü kazandıran pek çok kısa saç modeli bulunuyor. Peki 2022 yazının trend saç modelleri neler? Sizin için bu yaz denemeniz gereken kısa saç modellerini derledik. Keyifli okumalar!

Pixie Saç Modeli

kcsa-sac-2

Tepesi uzun, arkası ve kenarları kısa saç modeli pixie kesim olarak adlandırılıyor. Yaz mevsiminin en sık tercih edilen modelleri arasında yer alan pixie kesim; klasik, uzun, kaküllü gibi çeşitli modellere ayrılıyor. Yüzünüze en uygun pixie kesimi bu yaz seçin!

Lob Saç Modeli

kcsa-sac-3

Long of bob olarak bilinen lob kesim, omuz hizasındaki küt saçlara deniyor. Genellikle kalın dalgalı olarak kullanılan lob saç modeli, her yüze yakışıyor! Pek çok ünlünün de tercihi olan bu model; klasik, kıvırcık gibi çeşitli saç türlerinde tercih ediliyor. Saçınızı kısaltmak istiyor ama fazla kısa olsun istemiyorsanız, lob saç modelinden faydalanabilirsiniz.

Flapper Küt

kcsa-sac-7

1920’lerden beri popüler olan flapper kesim, kulak hizasında kesilen saçlara deniliyor. Geçmişte uzun saçın önemli olduğunu düşünenlere karşıt bir eylem olarak çıkmış olan flapper modeli, günümüzde hala trend. Asil ve zarif bir görünüm kazandıran flapper küt saç modelini bu yaz deneyebilirsiniz!

Küt Saç Modeli

kcsa-sac-4

Küt saç modeli her mevsim popülerliğini koruyor. Shaggy, lob, Fransız, yuvarlak gibi modelleri olan küt saçlar arasında en beğendiğinizi deneyin. Üstelik küt saçlar her yüze yakışıyor!

Bob Saç Modeli

kcsa-sac-5

Çene hizasında kesilen ve ensede hafif bombe yaratılan bir kesim olan bob, boynu daha ince ve zarif gösteriyor. Pek çok ünlünün tercih ettiği bu model özellikle Victoria Beckham ile özdeşleşmiş durumda.

Mullet Saç Modeli

kcsa-sac-6

Özellikle 90’larda popüler olmuş olan mullet kesim, 2022 yılında yeniden trend oldu. Ön ve yan taraftaki saçların kısa, arka taraftaki saçların ise daha uzun olduğu bir model olan mullet kesim, David Bowie ile özdeşleşmiş. Günümüzde ise bu kesim modern mullet olarak karşımıza çıkıyor. Klasik mullet oldukça kabarık bir saç modeliydi. Modern mullet ise daha zarif bir görünüme sahip. Bu yaz bir farklılık istiyorsanız modern mullet modelini deneyebilirsiniz.

Saçlarınızda daha canlı bir görünüm istiyorsanız Pantene’in harika formülü ile tanışmalısınız. Bakımlı saçlar için Pantene her an yanınızda.