Bu Yaz Denemeniz Gereken Kısa Saç Modelleri


Güzellik
16/01/2023

Yaz sıcaklarında pek çok insan kısa saç kesimleri modellerine yöneliyor. Hem zarif hem marjinal görüntü kazandıran pek çok kısa saç modeli bulunuyor. Bunun için öncelikle yüz tipinize uygun saç modelini bulmanız gerekiyor. Peki 2022 yazının trend saç modelleri neler? Sizin için bu yaz denemeniz gereken kısa saç modelleri kadın kesimlerini derledik. Keyifli okumalar!

Pixie Saç Modeli

kcsa-sac-2

Tepesi uzun, arkası ve kenarları kısa saç modeli pixie kesim olarak adlandırılıyor. Yaz mevsiminin en sık tercih edilen modelleri arasında yer alan pixie kesim; klasik, uzun, kaküllü gibi çeşitli modellere ayrılıyor. Yüzünüze en uygun pixie kesimi bu yaz seçin!

Lob Saç Modeli

kcsa-sac-3

Long of bob olarak bilinen lob kesim, omuz hizasındaki küt saç kesimi modeline deniyor. Genellikle kalın dalgalı olarak kullanılan lob saç modeli, her yüze yakışıyor! Pek çok ünlünün de tercihi olan bu model; klasik ve tabii ki kıvırcık gibi çeşitli saç türlerinde tercih ediliyor. Saçınızı kısaltmak istiyor ama fazla kısa olsun istemiyorsanız, lob saç modelinden faydalanabilirsiniz. Saçınıza farklılık katmak için size iyi gelecek değişikliklere de göz atabilirsiniz.

Flapper Küt

kcsa-sac-7

1920’lerden beri kısa saç kesimleri arasında popüler olan flapper kesim, kulak hizasında kesilen saçlara deniliyor. Geçmişte uzun saçın önemli olduğunu düşünenlere karşıt bir eylem olarak çıkmış olan flapper modeli, kisa sac modelleri arasında günümüzde hala trend. Asil ve zarif bir görünüm kazandıran flapper küt saç modelini bu yaz deneyebilirsiniz!

Ayrıca bu yaz saçınızı boyayarak renklendirmek ve beyazlarla savaşmak istiyorsanız; Beyaz Saçlar İçin Saç Boyası Önerileri adlı makalemiz ilginizi çekebilir.

Küt Saç Modeli

kcsa-sac-4

Küt saç modeli her mevsim popülerliğini koruyor. Shaggy, lob, Fransız, yuvarlak gibi modelleri olan küt saçlar arasında en beğendiğinizi deneyin. Üstelik küt saçlar her yüz tipine yakışıyor! Küt saçınızı boyalarla renklendirebilir, boya öncesinde bilmeniz gerekenlere göz atabilirsiniz.

Bob Saç Modeli

kcsa-sac-5

Saç kesimleri arasında popüler olan, çene hizasında kesilen ve ensede hafif bombe yaratılan bir kesim olan bob, boynu daha ince ve zarif gösteriyor. Pek çok ünlünün tercih ettiği bu model özellikle Victoria Beckham ile özdeşleşmiş durumda.

Mullet Saç Modeli

kcsa-sac-6

Son önerimiz ise mullet kesim! Bu kısa saç modeli, özellikle 90’larda popüler olmuş olan mullet kesim, 2022 yılında yeniden trend oldu. Ön ve yan taraftaki saçların kısa, arka taraftaki saçların ise daha uzun olduğu bir model olan mullet kesim, David Bowie ile özdeşleşmiş. Günümüzde ise bu kesim modern mullet olarak karşımıza çıkıyor. Klasik mullet oldukça kabarık bir saç modeliydi. Modern mullet ise daha zarif bir görünüme sahip. Bu yaz bir farklılık istiyorsanız ya diğer saç modellerini ya da modern mullet modelini deneyebilirsiniz. Üstelik mullet saç kesiminde tatlı topuzlar da yapabilirsiniz.

Ayrıca sağlıklı beslenmenin saç sağlığını yakından ilgilendirdiğini unutmayalım. Bu nedenle Zayıflama ve Kilo Korumada Porsiyon Kontrolü adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Saçlarınızda daha canlı bir görünüm istiyorsanız Pantene’in harika formülü ile tanışmalısınız. Bakımlı saçlar için Pantene her an yanınızda.

Erkekleri de unutmadık! Yüz tipinize uygun sakal modelleri için Yüz Tipinize Uygun Sakal Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.