Protezleri Sabitlemenin En İyi Yolu


Sağlık
19/12/2022

Protezlerinizin yerinde durmayacağından mı endişeleniyorsunuz? Protezlerin hareket etmesini nasıl önleyeceğinizden emin değil misiniz? Büyük annenizin doğum günü mumlarını üflerken protezlerinin ağzından uçması gibi hikayeler duymuş olabilirsiniz ama hayatın böyle olmasına gerek yok. Utanç verici kaymalardan kaçınabilmeniz adına protezlerinizi yerinde tutmak için ihtiyacınız olan tüm ipuçlarını bu yazıda topladık.

 • Protezlerinize İyi Bakın
 • Protezlerinizi Ayarlaması için Diş Hekimine Başvurun
 • Protezlerinizin Hareket Etmesini Önlemek için Fixodent'in Şimdiye Kadarki En İyi Protez Yapıştırıcısını Kullanın
 • Fixodent ile Hayatı Dolu Dolu Yaşayın

shutterstock_1606120513

Protezlerinizi Dikkatli Kullanın

Protezlerine iyi bakarsanız, protezleriniz de size iyi bakacaktır. Bazı protez kullanıcılarının protezlerini yerinde tutmakta zorlanmalarının nedenlerinden biri de, protezlerini düşürüp zarar görmelerine veya deforme olmalarına neden olmalarıdır. Protezleriniz hayatınızın önemli bir parçasıdır ve protezlerinize biraz özen gösterirseniz, sizinle uzun ve mutlu bir hayat yaşayabilirler.

shutterstock_1875502075

 • Protezlerine karşı nazik olun. Protezlerinizi kullanırken özen göstermemeniz halinde deforme olabilirler, bu nedenle protezlerinizi temizlerken veya kullanırken bükülmediklerinden veya zarar görmediklerinden emin olun. Protezleriniz ağzınıza uyacak şekilde yapılır ve şekilleri bozulduğu takdirde, yerinde tutmakta sorun yaşayabilirsiniz.
 • Takarken, çıkarırken veya temizlerken protezlerinizi düşürmemeye dikkat edin. Düşürme ihtimaline karşı yere veya lavabonuza bir havlu serin. Protezlerinizi takarken veya çıkarırken her zaman çok dikkatli olun, çünkü kolayca kırılabilirler.
 • Protezleri gece boyunca ıslatmak için temizleme solüsyonu veya su kullanın. Bazı protezlerin gece boyunca temizleme solüsyonunda, bazılarınınsa suda tutulması gerekir. Protezlerinizi nasıl saklamanız gerektiği konusunda diş hekiminizin verdiği tavsiyelere uyun. Protezi deforme edebileceğinden, sıcak su kullanmaktan kaçının.

Protezlerinizi Ayarlaması için Diş Hekimine Başvurun

shutterstock_1711981354

Protezlerin iyi oturmaması, yerinde durmamasının başlıca nedenlerinden biridir. Diş hekiminiz protezlerinizi ayarlamanıza yardımcı olabilir, böylece konuşurken, yemek yerken veya günlük hayatınızı yaşarken sağlam dururlar.

 • Protezler zamanla iyi oturmamaya başlayabilir. Diş etleriniz ve kemikleriniz zamanla değişecektir, bu da protezlerinizin eskisi gibi oturmayabileceği anlamına gelir. Protezlerinizin kullanımdan sonra şeklini değiştirmesi de mümkündür. İyi oturmayan protezler diş etlerinde tahrişe neden olur ve sağlamlık hissi vermez.
 • Protezleriniz iyi oturmuyorsa diş hekiminize görünün. Protezlerinizin iyi oturmadığını düşünüyorsanız, kendinizi daha rahat hissetmek ve protezlerinizin sağlam durmasını sağlamak için protezlerinizi ayarlatmak üzere diş hekiminizden randevu alın.

Protezlerinizin Hareket Etmesini Önlemek için Fixodent'in Şimdiye Kadarki En İyi Protez Yapıştırıcısını Kullanın

shutterstock_713159482

Durum ne olursa olsun protezinizin sağlam bir şekilde yerinde kalacağından emin olmak istiyorsanız, Fixodent'in en güçlü yapıştırıcı teknolojisini denemek isteyebilirsiniz. Bu, protezlerinize dışarı çıkmak ve hayatı dolu dolu yaşamak için ihtiyaç duyduğunuz ekstra sağlam tutuşu sağlayabilir. Yemek yemek, konuşmak, gülümsemek ve eskisi gibi yaşamak için kendinize olan güveninizi geri kazanın. Hangi yapıştırıcıyı kullanmanız gerektiğini merak mı ediyorsunuz? Fixodent Professional'ı deneyin.

 • En iyi tutmayı sağlayan protez yapıştırıcısı teknolojimiz. Fixodent Professional, protezlerinizi yerinde durmasını sağlamak için en iyi tutuşu sağlayan maksimum tutuş formülümüzü sunar. Ayrıca, hayat karşınıza ne çıkarırsa çıkarsın, protezlerinizin hareket etmesini ve sürtünmesini azaltır.
 • En iyi diş eti koruma teknolojimiz. Yiyeceklerin araya sıkışmasını için diş etleri ve protez arasında üstün bir sızdırmazlık oluşturur, böylece tahrişi ve yara oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
 • En iyi antibakteriyel teknolojimiz. Antibakteriyel ajanlar diş etlerinizi bakteri üremesine karşı korumaya yardımcı olur ve bu da daha ferah bir nefes anlamına gelir.
 • Diş hekimleri ile birlikte tasarlanmıştır. Fixodent, bugüne kadarki en iyi protez yapıştırıcısını sunmak için diş hekimleri ve diş profesyonelleri ile birlikte çalıştı.
 • Kullanımı kolay ince nozullu uygulayıcı. İnce nozul tasarımı, yapıştırıcının ince çizgiler halinde, daha doğru bir şekilde uygulanmasını sağlar.

Protez Yapıştırıcınızdan En İyi Şekilde Faydalanın

Protez yapıştırıcınızdan en iyi şekilde faydalanmak için Fixodent Professional'ı doğru şekilde uygulamanız önemlidir:

 • Doğru miktarda protez yapıştırıcısı uygulayın. Fixodent Professional'ın son derece ince nozulu hassas bir şekilde uygulamanızı sağlar. Böylece sızıntıları önleyebilir ve protezlerinizin gün boyu sağlam bir şekilde yerine sabitlendiğinden emin olabilirsiniz.
 • Günde bir kez uygulayın. Fixodent Professional'ı günde bir defadan fazla uygulamanız gerektiğini fark ettiğiniz takdirde, diş hekiminize danışın.
 • Yatmadan önce protezinizi çıkarmayı unutmayın. Protezinizi gece boyunca çıkarın, kalan yapıştırıcıyı gidermek için uygun şekilde temizleyin ve gece boyunca temizleme solüsyonunda veya suda bırakın.

Fixodent ile Hayatı Dolu Dolu Yaşayın

Fixodent'in premium protez yapıştırıcısından ufak bir yardım alarak, sevdiğiniz şeyleri yaparken protezlerinizle ilgili endişe duymaktan kurtulabilirsiniz. Öyleyse, dışarı çıkın ve gülümseyin, en sevdiğiniz bifteği ya da gevrek ekmeği yiyin, sevdiğiniz insanlarla konuşun ve hayatınızın tadını çıkarın!