Protez Yapıştırıcınızdan En İyi Şekilde Nasıl Faydalanacağınızı Öğrenin


Sağlık
21/12/2022

Protezlerinizle dolu dolu bir hayat yaşamak, protezlerinize alıştıkran ve sağlam ve rahat bir şekilde oturduklarından emin olduktan sonra kolaydır. Protezlerinizin yerinde durmasını nasıl sağlayacağınızı öğrenmek biraz zaman alabilir. Bu nedenle hayatınızın bu yeni aşamasında size yardımcı olmak için protez yapıştırıcılarıyla ilgili birkaç kullanışlı ipucunu bir araya getirdik.

  • İhtiyaçlarınıza Göre En iyi Protez Yapıştırıcısını Seçin
  • Doğru Miktarda Protez Sabitleyici Uygulayın
  • Protez Yapıştırıcısı Ne Zaman Uygulanır

İhtiyaçlarınıza Göre En iyi Protez Yapıştırıcısını Seçin

70 yılı aşkın laboratuvar tecrübesi ile geliştirilmiş çeşitli Fixodent formülasyonları sunuyoruz. Hepsinin uygulanması kolaydır ve ihtiyacınız olan tutuş, uzun ömür, tat ve antibakteriyel özelliklerin dengesini sağlamak için her formül biraz farklıdır. Buraya tıklayarak renkli protez yapıştırıcısı seçeneklerimize göz atın.

Doğru Miktarda Protez Sabitleyici Uygulayın

Fixodent protez yapıştırıcısının uygulanması basit bir işlemdir. Sıkı bir oturuş ve sağlam bir tutuş sağlamak için şaşırtıcı derecede küçük bir miktar gerekir. Üst protezler için, protezin ağzınızın çatısına temas eden üst kısmına üç veya dört bezelye büyüklüğünde yapıştırıcı sürün. Alt protezler için, protezinizin iç kısmı çevresine de aynı miktarda uygulayın. Son olarak, protezlerinizi yerine itin ve ısırın.

Çok fazla uyguladıysanız, fazla krem takarken protezlerden sızacaktır. Bu tamamen zararsızdır ve zamanla bunun olmasını önlemek için doğru miktarı uygulamaya alışacaksınız. Uygulama talimatlarını görmek için paketi kontrol ettiğinizden emin olun.

Protez Yapıştırıcısı Ne Zaman Uygulanır

Bu konu ile ilgili genel kural, yapıştırıcının günün herhangi bir saatinde uygulanabilmesidir. Uyanır uyanmaz veya öğle yemeğinde arkadaşlarınızla buluşmak için dışarı çıkmadan hemen önce gün ortasında protezlerinizi takmaya hazırlanırken uygulayabilirsiniz, ancak ürünü yalnızca günde bir kez kullanmalısınız.

Artık ne, nasıl ve ne zaman sorularının cevabını bildiğinize göre, Fixodent'in protezlerinizin kaymasını önleyeceğini bilerek, ne yaparsanız yapın ve nerede olursanız olun, hayatınızı dolu dolu yaşamanızı engelleyen hiçbir şey kalmayacaktır.