Kızınız ve hijyenik ped kullanımı hakkında bilmeniz gereken 4 şey

Sağlık
4/02/2020
Kızınızla “o konu hakkında” konuştunuz ve artık ilk regl deneyimini yaşadığı için artık konu regl döneminde kendini nasıl koruyacağına geldi. Bu kılavuz sayesinde ona hijyenik pedlerin nasıl kullanılacağı konusunda doğru tavsiyeyi verin ve sorularını güvenle cevaplayın.

Regl olacağının tüm işaretlerinden sonra kızınız ilk regl dönemini yaşadı. Ona doğru tavsiyeyi vererek, gün boyu temiz ve güvende hissetmesini kolaylaştırın. 

Ped nasıl yerleştirilir? 

Günümüzde pedler kullanım kolaylığı için tasarlandığından iç çamaşıra yerleştirmesi hiç zor değildir. Kızınıza, ellerini yıkadıktan sonra, pedin arkasındaki yapışkan yüzeyi kaplayan kağıt bant da dahil olmak üzere tüm ambalajları çıkarmasını söyleyin. Daha sonra pedi iç çamaşırın ortasına yerleştirerek yapışkan yüzeyi iç çamaşırına doğru bastırmasını söyleyin. Pedin kanatlarını iç çamaşırının kenarlarına doğru kıvırarak iç çamaşırını yukarı doğru çekip doğru yerleştirip yerleştirmediğini kontrol etsin. İşte bu kadar.

Gün boyu temiz kalmak 

Çocuğunuza pedini en az 3-4 saatte bir değiştirmesi gerektiğini ve yoğun günlerde bunu daha sık tekrarlaması gerekeceğini öğretin. Ayrıca yoğun geçen günler için tasarlanmış daha emici pedler olduğundan da bahsedin.

Gece boyunca süren korunma 

Gece boyunca korunmak için yüksek emiciliği olan bir gece pedi seçin. Orkid Platinum Comfort Gece, uykusunda bile sızıntılara karşı koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Günlük pedler ne zaman kullanılır? 

Günlük pedler regl döneminin dışında kalan tüm günlerde kullanılabilir. İç çamaşırının hafif akıntılara karşı gün boyu temiz ve kuru kalmasını sağlar. Ayrıca regl başladıktan sonraki iki yıl düzensiz olabileceği için acil durumda ona ekstra koruma sunar. 

Ped kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak, ilk birkaç yıl boyunca regl dönemini olumlu hale getirmek açısından önemlidir. Kızınıza bu dönem boyunca kendine güvenmesi için gereken tüm bilgileri onu sunarak destekleyin!

 
Orkid Ultra Extra Mega Normal Ped