Giysi Dolabınızı Bahara Hazırlayın


Güzellik
24/02/2021
Şapkalar ve eşarplar yatak altlarına saklanmış, ince ceketler ve trençkotlarsa ortalıkta yok! Baharın gelmesiyle gardırobunuzun da yenilenmesi gerekiyor. İstediğiniz her şeyin elinizin altında olduğundan emin olmak için önerilerimizi okuyun!

Yılın bu döneminde o beklenmeyen, ani Nisan yağmurları yağabilir. Fakat geçtiğimiz yıllarda nefis güneşli günlerle geçirdiğimiz de oldu Nisan ayını. O yüzden önemli olan denge ve beklenmedik karşısında hazırlıklı olmak.

Kışlıkları kaldırmak

İlk olarak güneşli havalara daha uygun giysilerinizi çıkarmak anlamlı olacaktır. Kışlıklar arasında daha ince olan üstler varsa bunları da henüz kaldırmayın. Yün kazakları, içi yünlü montları, kaşkolları, yün şapkaları ve kışlık botları kaldırabilirsiniz. Umarız artık ihtiyacınız olmaz!

İşin en iyi kısmına gelince…

Bazen en moda ya da en güzel kıyafetlerimizi, modası geçmiş ama sevdiğimiz diğer kıyafetlere değişmek zorunda kalabiliriz. Aslında önemli olan ne kadar sıklıkla giydiğinizdir. Ayrılmak istemediğimiz bir kıyafetiniz varsa, en son ne zaman giydiğinizi, ne sıklıkla giydiğinizi düşünerek elveda diyebilirsiniz. Çok uzağa gitmesine gerek yok, sevdiğiniz birine hediye edin!

Genel kural: eğer geçen yıl hiç giymediyseniz, bu yıl giyme ihtimaliniz çok zayıftır.

Mevsim geçişi için alternatif

Biliyoruz ki yazlık elbiselerinizi giymek için doğru zaman değil. Ama diğer taraftan gardırobunuzu hafifletmek istiyorsunuz. Renkli kotlar ya da pantolonlar tam da bu zaman için var. Tişörtler, bluzlar ve hafif kazaklar mevsim geçişinde en uygun olanlar.

Harika hissedin

Neden gardırobumuzu içinde harika hissetmediğimiz ya da bizi olduğumuzdan daha kötü gösteren kıyafetlerle dolduralım ki? Bir hayır kurumuna bağışlayın ya da arkadaşlarınızla değiş tokuş edin. Kısacası sizi bahara hazır hissettiren kıyafetler giyin!

Giyilmeye hazır

Gardırobunuzu bahara hazırlarken, çıkardığınız kıyafetlerin kirli olmasından ya da birazcık rutubet kokmasından daha kötü pek az şey vardır. Bu tür temizlenmesi gerekenleri bir kenara ayırın ve güzel kokan çamaşır deterjanlarıyla güzelce yıkayın. Gerekiyorsa kuru temizlemeye verin.

Mutlu baharlar! 

Baharda saç bakımı nasıl olmalı