Her yaşa uygun günlük kremler


Güzellik
6/02/2020
Cilt tipiniz ne olursa olsun (yağlı, karma veya kuru), farklı bütçelere, kişisel ihtiyaçlara ve yaş gruplarına uygun çok çeşitli formüle sahip kremler bulabilirsiniz. Seramid, hiyalüronik asit, koenzimler... Eğer kimya alanında uzman değilseniz neye ihtiyacınız olduğunu nasıl bileceğinizi öğrenmek ister misiniz?

30 Yaş

Sorun:
Cilt parlaklığını kaybeder ve ilk ince çizgiler ortaya çıkmaya başlar; gözlerin etrafındaki kaz ayakları, kaşlar arasındaki çizgiler... Bunlar çok az görünse de yine de ordadırlar. Burun etrafında damarlar görünmeye başlar. Hatta hamileyseniz muhtemelen alın, çene ve ağız etrafında kahverengi lekeler da ortaya çıkacaktır.

Çözüm:

  • Seramid, üst deride bulunan doğal lipitler veya doğal yağlar (argan ağacıveya gece sefası gibi) içeren kremlerle cildinizi derinlemesine nemlendirin.
  • Anti-enflamatuar özelliği olan C vitamini bazlı kremler kullanarak cildinizi stres ve dış etkenlere karşı (kirlilik ve sigara dumanı gibi) koruyun.
  • Yüksek UV koruma faktörlü kremler ve A vitamini veya pigmentasyonu engellemeye yardımcı bir molekül olan hidrokinon içeren kremler kullanarak kahverengi lekelerin (diğer faktörlerin yanı sıra hamilelik ve güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan) ortaya çıkmasını engelleyin.

40- 50 Yaş

Sorun:
İyi bir gece uykusundan sonra bile yorgun görünebilirsiniz. Cildiniz kurumaya başlar, kırışıklıklar derinleşir, cilt renginiz donuklaşır, yanaklarınız eskisi gibi gergin görünmez ve yüz hatlarınız gevşemeye başlar... Harekete geçme zamanı gelmiş demektir!

Çözüm:

Kırışıklıkları hedef alın ve bunları düzeltmek için çalışmaya başlayın. C ve E vitaminleri ve retinol (bir A vitamini türevi) veya şu anda çok popüler olan koenzim Q10 içeren yaşlanmayı geciktirici nemlendirici kremleri tercih edin. Doğal yolları tercih edenler için polifenoller (örneğin,yeşil çay veya üzüm çekirdeği özü) bakımından zengin ürünler uygundur.

Hiyalüronik asit ve kolajen içeren germe ve destekleyici ürünler.

50- 60 Yaş

Sorun:
Menopoza yakalandığınızda cilt incelir ve daha kaba bir görünüme bürünür, yanaklar ve çene sarkmaya başlar, kırışıklıklar hiç olmadığı kadar belirgin hale gelir ve burunda ve alında yaşa bağlı lekeler ortaya çıkar. Panik yapmayın! 

Çözüm:

İkisi bir arada formülleri ve yoğunlaştırılmış kremleri tercih edin.

  • Hiyalüronik asit ve matrikin-bazlı bir krem kullanarak kırışıklıkları doldurun ve dolgunlaştırın
  • Peptid krem kullanarak cildi besleyin ve yumuşatın
  • Alfa hidroksi asitler (glikolik asit) kullanarak pigmentasyon işaretlerini azaltın
  • Cildin daha yumuşak ve daha genç görünmesini sağlayan, ayrıca parlaklığı yansıtan maddeler içeren bir kremle bu süreci tamamlayın.
Günlük Cilt Bakımı Önerileri