Yağmurlu havalarda nasıl giyinmeli?


Güzellik
21/07/2020
Yağmurlu havanın, stilinizle aranıza girmesi gerekmiyor. Yağmura uygun kıyafetler alırken çocuklarınızı da işe dahil edin ve siz yağmurdan nasıl korunacağınızı düşünürken, şık görünme işini onlara bırakın!

Yağmur çizmeleri

Yağmurlu günlerde ayaklarınızın ıslanması ve üşümesi kadar kötü bir şey olamaz. Dışarıda oynayan çocukların ayakkabılarının çamur içinde kalması da ayrı bir dert. Yağmur çizmeleri hem sizi hem de miniğinizi yağmurdan korur ve dışarıda oynamak isterlerse bu sizin için bir dert olmaktan çıkar.

Uzun ya da kısa modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Önemli olan kaliteli ve dayanıklı olması. Yağmur çizmeleri birçok durumda giyilebilir o yüzden yatırım yaparken düşünmeden en iyisini alın; merak etmeyin, bir köşede beklemeyecekler! Yumuşak ve kalın çoraplar yağmur çizmeleri içinde çok daha rahat etmenizi sağlar. Yağmurlu havadan sonra çizmelerinizi iyice kurutun.

Yağmurluk ve yağmurluk altına giyilecekler

Arabanızda ya da çocuğunuzun okul çantasında tek kullanımlık yağmurluk bulundurmak iyi bir fikir olabilir. Ayrıca kapüşonlu ve kumaş yağmurluklardan da edinin. Sıcak tutacak yün bir kazak soğuk havalarda ideal. Pamuk değil, yün! Çünkü yün nemi emerek, soğuk havada ıslandığınızda bile sizi sıcak tutar. Yağmur geçirmeyen trençkot ve pantolonlar da suyu kaydırarak ıslanmanızı engeller.

Yağmur şapkaları

Doğru bir yağmur şapkası bulmak kolay değil ama bulursanız hemen alın! Yağmur şapkaları şemsiye gibidir, başınızın etrafına oturtarak takılır. Hem saçınızı bozmaz hem de ıslanmasını engeller. Yağmur başladığında, yağmurdan korunmaya çalışırken aşırıya kaçmak diye bir şey yoktur. Elinizi korkak alıştırmayın! Bırakın çocuklar ne istiyorlarsa onu seçsinler. Doğru kıyafetler ve şemsiyeyle yağmurda evde oturmak zorunda kalmayın!

Saçlarınızı nasıl kurutmalısınız?

Pantene Agua Light ile parıldayan saçlar...