Kadınlar Günü'ne özel 7 etkinlik


Aile
26/07/2023

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için pek çok sanat etkinliği düzenlendi. Kadınlar gününü kutlamak için özel olarak planlanan bu etkinlikler, sekiz mart dünya kadınlar gününe özel olarak tüm kadınlara açık olacak. İşte kadınlar günü için seçtiğimiz etkinlikler ve kutlama programı.

İstanbul'da kızlar sahaya çıkıyor
İzmir Karşıyaka'da türküler söylenecek
Afyonkarahisar'da Kadınlar Günü
Sultanahmet'te karikatür sergisi
Bandırma'da kültür sanat
Marmaris'te sanat engel tanımaz.
Sabancı vakfı ‘fark yaratanlar'ı 8 Mart'a özel bir bölümle kutluyor

İstanbul'da kızlar sahaya çıkıyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ortaklığı ile gerçekleşecek gösteri maçında bu kez iş ve spor dünyasının başarılarıyla öne çıkan babaları, kızları ile sahaya çıkıyor. Organizasyon kız çocuklarının, babalarının desteği ile güçleneceklerini vurgulamayı ve bu baba-kız ilişkileri ile topluma ilham vermeyi hedefliyor. 8 Mart Pazar günü saat 10.00'da Darüşşafaka Futbol Sahası'nda gerçekleşecek olan etkinlikte gösteri maçları, madalya töreni, fotoğraf çekimleri, seyirciler için penaltı yarışması, çocuklar için planetaryum gezisi gibi etkinlikler yer alıyor.

İzmir Karşıyaka'da türküler söylenecek

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Karşıyaka'da farklı etkinlikler ve coşkuyla kutlanacak. Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenecek "8 Mart'ta 8 Bin Kadın Türkü Söylüyor" etkinliğiyle, Türkiye'nin en kalabalık halk korosu oluşturulacak. Kadına yönelik şiddet, türkülerle protesto edilecek. Karşıyaka Belediyesi, Dünya Kadınlar Günü'nde "Sazımızın Telinden Kadınlarımızın Dilinden, 8 Mart'ta 8 Bin Kadın Türkü Söylüyor" etkinliğine ev sahipliği yapacak. 8 Mart Pazar günü Karşıyaka Demokrasi Meydanı'nda saat 14.00'te başlayacak organizasyon için haftalar öncesinden hazırlıklara başlandı.

Afyonkarahisar'da Kadınlar Günü

Emirdağ Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinliklerde farklı alanlarda hayatımızda yer alan kadınlarımızın eserlerine yer verilecek. Etkinlikler 6 Mart Cuma günü El Emeği Eserlerinin Sergisi ve Pazarı ile başlıyor. Sergi 8 Mart 2015 Pazar günü Saat 17.00'ye kadar açık kalacak ve kadınlar eserleri pazarda değerlendirebilecek. 7 Mart Cumartesi günü, Emirdağ'da kadın yazar ve şairlerin bir araya geldiği bir etkinlik daha var. 8 Mart'ta ise kadınlar matinesi düzenleniyor. 

Sultanahmet'te karikatür sergisi

Sultanahmet'te bulunan Karikatürcüler Derneği'nin evsahipliğinde "8 Mart Dünya Kadınlar Günü Karikatür Sergisi" açılıyor. 8 Mart 2015 Pazar günü dernek sergi salonunda açılacak sergi aynı gün dernek temsilciliklerinde ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi'ne bağlı temsilciliklerde de gezilebilecek.

Bandırma'da kültür sanat

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında pek çok organizasyon planlandı. Etkinlik programı kapsamında ilk olarak 6 Mart Cuma günü Pirogravür Sergisi, 7 Mart Cumartesi günü "Panormos'un Kardeleni" söyleşisi ve "Emek" resim sergisi ve 8 Mart'ta da Kadınlar Matinesi düzenleniyor.

Marmaris'te sanat engel tanımaz

"Sanat Engel Tanımaz" sloganı ile 10 yıldır aralıksız düzenlenen Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali'nin 10.'su 8 - 25 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.Marmaris Kadın ve Sanat Festivali 8 Mart 2015 Dünya Kadınlar Günü, "Karma Güzel Sanatlar Sergisi" açılışı ile başlayarak, 21 Mart Dünya Şiir Günü ve 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü de içine alarak, Kadın ve Sanat Festivali Gala Gecesi etkinlikleri ile son bulacak.

Sabancı vakfı ‘fark yaratanlar'ı 8 Mart'a özel bir bölümle kutluyor

Sabancı Vakfı ‘Fark Yaratanlar' Programı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınların güçlenmesi için çalışan Fark Yaratanlar'ın anıldığı özel bir bölüm yayınlıyor. Özel bölümde, kadınların ekonomik ve sosyal yönden güçlenmesi için fırsatlar yaratan, yeteneklerini ortaya çıkaran, hayallerinin ve hedeflerinin olması için çalışan, daha iyi yarınların daha güçlü kadınlarla geleceğini akıllarından çıkarmayan kadınların öyküleri izlenebiliyor.

Sağlıklı bir beden özgüvenin birinci koşulu. Dik durmanın önemi ve nasıl dik durabileceğinizle ilgili bazı ipuçları için şu makalemize göz atın