#KIZGİBİ - Oyuna devam

#KIZGİBİ - Oyuna devam

Kızların #KIZGİBİ Yapmaya Devam Etmeleri için özgüvenlerini artırmaya odaklanmış misyonumuz için Orkid'e katılın.

Sizce kaç defa “kızlar bu sporu yapmamalı” lafını duyduk veya kaç defa ancak yarısı dolu stadyumlarda kız takımlarının mücadelesini izledik? Bunun kızlar ve spor yapma istekleri üzerindeki etkisi sizce ne? Bugün, 10 kızdan 7'si sporun kendilerine göre olmadığını düşünüyor. Toplumun beklentilerine uymaya çalışırken ergenlikte özgüvenlerinin düşmesi ve yarısının sporu bırakması hiç de şaşırtıcı değil. Fakat kızların özgüvenlerini artıracak şey yine spor!

Orkid kızların oyuna devam etmelerini istiyor, çünkü spor, özgüveni artırmada bire bir.
Adet döngünüzü hesaplayarak yapacağınız sporlara hazırlanabilirsiniz. Hatta, yakın tarihli bir NHCS araştırmasına göre 18-24 yaş arasındaki spor yapan kadınların, hiç spor yapmayanlara göre iki kat daha fazla özgüvene sahip olduğu ortaya çıkmış! Fakat toplum yine de sporu bırakan kızların sorunlarına eğilmiyor. Orkid bunu değiştirmek istiyor!

Orkid herkesi kuralları baştan yazmaya ve kızların spor yapmaya devam etmesini sağlamaya davet ediyor. Otuz yıldan fazla bir süredir özgüven sahibi olmaları için dünyanın her yanındaki milyonlarca kıza ergenlik ve adet döngüsü hakkında eğitim verdik. O halde gelin, kızların ergenlik döneminde yaşadığı özgüven kaybına son vermek için, #KIZGİBİ yapmaya devam etmeleri konusunda onları cesaretlendirmek üzere yürüttüğümüz destansı mücadelede bize katılın!

#KIZGİBİ hashtagini kullanarak bir resim yükleyin, bir video çekin veya tweet atın, dünyaya nasıl
#KIZGİBİ yapmaya devam ettiğinizi gösterin.