Dip sos tarifleri


Ye İç Gez
2/09/2019
Sıcak bir arkadaş buluşması dip sosla daha da neşelenir. Cips, kraker ve milföy çubukları gibi atıştırmalıklar dip soslarla lezzetlenir.

Yemek, yaşamak için ihtiyacımız olan bir şey ama pek çoğumuz için başlı başına bir mutluluk kaynağı aynı zamanda. Yemekle birlikte hayatımıza katılan ritüeller de öyle. Bir davet vermek ya da arkadaşlarla sıcak bir akşam yemeğinde buluşmak, onlarla bir yemeğin tadını ve dostluğun keyfini paylaşmak bambaşka.

Yemekle ilgili keyifler çerçevesinde dip soslar, belki baş köşede durmazlar ama ilginç ve yakınlaştırıcı bir duruşları olduğu da kesin. Sıcak bir arkadaş buluşması dip sosla daha da neşelenir. Cips gibi, kraker gibi, milföy çubukları gibi küçük yaramazlıklar dip soslarla lezzetlenir.

Atıştırmalıklarımızın vazgeçilmez arkadaşı olan bu koyu soslar; ağırlıklı olarak mayonez, ketçap, ceviz, peynir, yoğurt, sebze gibi malzemelerle hazırlanıyor. Çok klasik olanları var ama biraz yaratıcılıkla dip soslarınızı farklılaştırabilir, damak tadınıza uyabileceğini düşündüğünüz pek çok malzemeyi ekleyebilirsiniz. Yani aslında sınırsız bir seçeneğiniz var dip sos konusunda. Bir akşam yemeği sonrasında bir şeyler içmeye ve atıştırmaya gelmiş olan arkadaşlarınıza sade bir cipsi bile 4-5 çeşit dip sosla sunup buluşmayı partiye dönüştürebilirsiniz.

Hadi dip sos hazırlamaya!

Avokadolu dip sos tarifi için tıklayın!