Fırında daha iyi


Ye İç Gez
6/02/2020
Biz anneler için, fırında yemek yeri doldurulmaz bir beceridir. İşte size fırında atıştırmalık hazırlamada üstünlük madalyası kazandıracak bir liste. Hadi kısa zamanda lezzetli atıştırmalıklar pişirelim…

Çıtır çıtır kurabiyeler

1. Eğer kurabiye yapmaya karar verdiyseniz ve aşırı yumuşak olmalarını istemiyorsanız, kurabiyeleri fırına vermek için kullandığınız tepsiye bir dilim de ekmek yerleştirin. Bu yöntem brownie yaparken de işinize yarayacaktır. Ama sakın çamaşır makinesinde denemeyin!

Seçimi siz yapın

2. Eğer fırında çocuklarla birlikte bir şeyler pişirmek istiyorsanız, mutfakta yaratıcı olmalısınız. Çocuklar etrafta olduğunda tariflere sıkı sıkı bağlı kalmanın bir anlamı yok. Bırakın malzeme seçiminde hayal güçlerini kullansınlar. Eğer çikolatalı, fıstıklı, tereyağlı keke sosis koymak hoşlarına gitmezse, gelecek sefere başka bir şey denerler.

Soğutma zamanı

3. Kurabiye hamurlarının çoğunu dondurucuda tutup daha sonra yeniden kullanılabilirsiniz. Ayrıca, aceleniz olduğunda kurabiye hamurunu yumaklar halinde kesip, hafifçe açarak fırınlayabilirsiniz. Neredeyse hiç zaman harcamadan harika lezzetler elde edeceksiniz.

Yükseltin

4. Çocuklara fazla şeker yedirmek istemiyorsanız, endişelenmeyin. Ekmek yapmak da çok eğlencelidir. Gözünüzü fırından ayırmayın yeter. Çünkü yangın alarmının çalışmasını ya da mutfağınızın dumanla dolmasını istemezsiniz. Tamam, bu kadar şaka yeter!

An meselesi

5. Kutlamalar söz konusu olduğunda fırında yemek yapmak başka türlü güzelleşir. Çünkü istediğiniz gibi bir menü yapabilirsiniz. Eğer sevdiğiniz insanlar için yemek yapıyorsanız, (mesela doğum günlerinde) yaptığınız yiyecekleri kişiselleştirebilirsiniz de. Örneğin sofraya sporseverler oturacaksa, onlara top şeklinde dondurmalar yapabilirsiniz. Ya da hayvan sever çocuklarınıza, sevdikleri hayvanların şeklinde kekler pişirebilirsiniz. Eğer yemek yapmak konusunda iddialı biriyseniz, hamur işi bir portre bile çıkartabilirsiniz.

Bu listenin size fırın yemeklerinde daha yaratıcı sonuçlar elde etmek için ilham vereceğini umuyoruz!

Fairy ile fırın yemekleri yaparken, aklınız çıkacak bulaşıklarda kalmasın. Afiyetler...

hFırında kabaklı patates tarifi