Türkiye’de Kamp Yapılacak Yerler


Ye İç Gez
29/09/2022

Doğa ile baş başa kalmanın en keyifli yollarından biri kamp yapmak. Yeşil ve mavinin en güzel tonları arasında bulunmaksa kampın en çekici yanlarından biri. Pek çok insan hobi olarak kamp yapsa da, günümüzde tatil amaçlı kamp yapanlar da çoğunlukta. Bu yazımızda sizin için Türkiye’de kamp yapılacak yerleri listeledik. Keyifli okumalar!

Bartın - Güzelcehisar

Cenevizler zamanından kalan kalesi, 80 milyonluk lav sütunları, 7 koyu ve tarihi adaları ile dikkat çeken Güzelcehisar, Türkiye’de kamp yapılacak yerlerin başında yer alıyor. Eğer dilerseniz Güzelcehisar içerisinde yer alan kampinglerde kalabilirsiniz. Denize kıyısı olmasıyla da sıkça tercih edilen alan, muhteşem manzarasıyla da görenleri hayran bırakıyor.

Antalya - Köprülü Kanyon

Hem kamp yapmak istiyor hem de çeşitli aktivitelere katılmak istiyorsanız doğru adres Antalya - Köprülü Kanyon olacaktır. Alanda pek çok kamping bulunuyor. Deniz, kum, güneş ve kampın tadını çıkarırken bir yandan nefes kesen aktivitelerle eğlenebilirsiniz. Köprülü Kanyon’da rafting, ATV motor deneyimi, zipline gibi etkinlikler bulunuyor. Üstelik Tazı Kanyon’una da yürüyerek çıkabilir ve doğal güzelliği seyre dalabilirsiniz.

İstanbul - Şile

İstanbul sınırları içerisinde orman ve deniz arasında kamp yapmak isteyenlerin uğrak noktası Şile oluyor. Dalgalı denizi, Saklıgöl’ü ve doğal güzelliğini koruyan koyları ile Şile’de keyifli bir kamp deneyimi sizi bekliyor! Şile’de birbirinden farklı kamping alanları bulunuyor. Çadır dışında bungalov deneyimi yaşamak isteyenler de Şile’yi tercih ediyor.

Muğla - Fethiye

Bol oksijeniyle doğayla iç içe olduğunuzu hissedeceğiniz kamp alanlarından biri de Muğla’nın Fethiye ilçesi. Çadırda ya da bungalov evlerde konaklayabileceğiniz alan, eşsiz manzarasıyla da unutulmaz bir kamp deneyimi sunuyor. Üstelik bölgenin en gözde aktivitesi ise yamaç paraşütü!

Tekirdağ - Uçmakdere

İstanbul’a yakın olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen kamp yerlerinden biri de Tekirdağ Uçmakdere. Kuş seslerinin arasında dinlendirici bir kamp deneyimi için Uçmakdere kamp alanını tercih edebilirsiniz. Ulaşım kolaylığıyla dikkat çeken kamp alanı, denize de yakın.

Kırklareli - İğneada Longoz Ormanları

Doğanın ortasında Longoz ormanlarının arasında keyifle kamp yapabileceğiniz bir kamp alanı olan İğneada, sakinliğiyle dikkat çekiyor. Bungalov ve çadır seçeneği sunan kamp alanında, dinlendirici bir tatil keyfi yapabilirsiniz.

Artvin - Şavşat Karagöl

Karagöl Sahara Milli Parkı içerisinde yer alan ve doğasıyla kendine hayran bırakan Şavşat Karagöl’de kayık ile gezinti imkanı da bulunuyor. Dinginliğin ve manzaranın tadını çıkarabileceğiniz kamp alanında kır evlerinde de konaklama yapabilirsiniz.

Balıkesir - Burhaniye

Deniz kıyısında dinlenip ardından çevredeki tarihi yerleri dolaşabileceğiniz kamp alanı, ağaçlık doğal bir ortamda bulunuyor. Romantik gün batımı eşliğinde soğuk içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.