Popo ve kalça sıkılaştırma için en iyi 5 hareket

Gün içerisinde hareketsiz kalmak, özellikle masa başında düzenli çalışmak gibi sebepler nedeniyle, kalça bölgesinde sarkmaların görünmesi oldukça doğaldır. Yine de bazı spor hareketleri ile popo ve kalça bölgelerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Gereken antrenman programları ile daha sıkı bir kalçaya sahip olmak artık çok kolay! Bu yazımızda sizin için evde kolaylıkla yapabileceğiniz spor ve antrenman metotlarını derledik. Gün içerisinde verilen egzersizleri yaparak yaza harika bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bu hareketlerin hepsini, her sette 12 kere olmak üzere 2 set yaparak kalçalara odaklanın. Kalça sıkılaştırma hareketlerini yaparken, diyaframınızdan nefes alıp verin. Popo sıkılaştırma hareketleri ve birçok egzersiz için karın bölgesinin de çalışıyor olması gerekir. Diyafram nefesi vücudunuzun merkezine yeterli enerjiyi transfer etmenizi sağlayacaktır. Popo sıkılaştırma hareketleri için okumaya devam edin.

Popo ve Kalça Sıkılaştırma Egzersizleri

Yaz geliyor ve hepimiz biraz şekle girmek için diyete ve egzersizlere başladık. Vücudumuzda en büyük kas grubunun bulunduğu bacaklar ve kalçalar aslında sıkılaştırması ve zayıflatması en kolay bölgeler. Eğer popo sıkılaştırma niyetindeyseniz kolayca hedefinize ulaşabilirsiniz. Yaza sıkı bir kalça ile girmek isterseniz bu kalça egzersizleri tam size göre!

Size yardımcı olması için hazırladığımız spor ipuçlarımıza göz atın.

1 - Anında poponuzu kaldırın!

Popo hareketleri arasında popüler olan bir hareket ile başlayalım. Bu hareket sayesinde anında poponuzu kaldırabilirsiniz! Hazırsanız başlayalım:

 • Dizlerinizi kırın, uzattığınız kolunuzun üzerine doğru yatın. Kalçalarınızı hareket ettirmeden sol dizinizi açmak için nefes verin. Gerektiği kadar tekrar edin.

 • Bunu tamamladıktan sonra sol dizinizi açarken iki ayağınızı da yerden kaldırmayı deneyin.

2 - Hem popo - hem de karın, sırt ve kalça sıkılaştırma hareketi

Aynı anda pek çok kasınızı birden çalıştıracak bir hareket ile devam edelim. Kalça ve poponuzun dışında aynı zamanda karın ve sırt kaslarınızı da kolaylıkla sıkılaştırabilirsiniz. İşte yaza fit bir vücutla girmenizi sağlayacak o spor hareketi:

 • Kollarınızı önünüzde tutarak ve bacaklarınızı kalça seviyesinde açarak karnınızın üstüne uzanın.

 • Sanki iki uçtan çekiliyormuş gibi gererek diğer kolunuzu ve bacağınızı yerden kaldırın. Kafanızı omurganızla aynı seviyede, yerden yukarıda tutun.

 • Diğer tarafa tekrar edin.

 

 

 

3 - Popo sıkılaştırma hareketi

Pek çok spor antrenman önerileri arasında bu leg hareketini görebilirsiniz. İyi bir popo ve kalça için lunch hareketini, antrenman programınıza eklemeniz gerekir. Peki iyi bir kalçaya sahip olmak için lunch hareketi nasıl yapılır? Gelin birlikte göz atalım.

 • Sol bacağınızın üstünde durun, sağ ayağınızı arkanızda 90 derecelik bir açı yapacak şekilde yerden kaldırın.

 • Sol dizinizi kırın ve dengede kalarak (diziniz ayak parmaklarınızı geçmeyecek şekilde) yere doğru alçalın.

 • Yavaşça düzelin ve bir set tamamladıktan sonra sağ bacağınızla hareketi tekrarlayın

4 - Kalça kaslarınızı çalıştıracak orijinal hamle hareketleri

Kalça kası sıkılaşması için yapabileceğiniz çeşitli egzersiz hareketleri bulunuyor. Bu egzersizler yardımı ile kalça kasları iyi ve sıkı bir görünüme sahip olabiliyor. Yapılan egzersizi düzenli bir şekilde zaman ayırarak iyi bir sonuç alabilirsiniz. Kalça kaslarınızı çalıştıracak harekete gelin birlikte göz atalım:

 • Ayaklarınız kalça hizasında açık olarak ayakta durun. Sağ ayağınızla iki diziniz de 90 derecelik bir açıya kadar bükülünceye kadar sağ ayağınızla ileri doğru hamle yapın.

 • Bir saniye bu pozisyonda kalın ve sonra baştaki duruşa geri dönmek için geri çekilin.

5 - Kalça kaslarını ve diz altı kirişini çalıştırın

Etkili egzersiz çeşitleri ile spor yaparken vücut kasları daha sıkı olacaktır. Yapılan egzersizler doğrultusunda estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Fitness hareketleri arasında popüler olan bacak ve kalça hareketinin yapımına birlikte göz atalım:

 • Sırtınız dik, ayaklarınız kalça hizasında açık ve kollarınız düz dışarı uzatılmış olacak şekilde ayakta durun. Dizlerinizi kırın ki, kalçalarınız yere paralel olarak, poponuz da düz pozisyonda kalsın.

 • Bir saniye tutun ve başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar edin.