Hareket etmek için 5 sebep


Sağlık
24/10/2018
Düzenli olarak hareket etmenin aile bağlarını güçlendirmek ve stresi azaltmak gibi birçok olumlu etkisi var. Gelin egzersiz yapmanın bazı şaşırtıcı etkilerine birlikte bakalım.

Hepimiz gün içinde en az 30 dakika aktif olmamız gerektiğini biliyoruz. Yoğun iş ve aile hayatından kalan vakitte spor salonuna gitmek çoğu insan için neredeyse imkansız. Biz de yoğun programı olanlar için bazı öneriler hazırladık.

1. Duygusal olarak daha iyi hissedersiniz.

Egzersiz yapamayacak kadar yoğun ve streslisiniz. O halde yapmayın! Bu halde egzersiz yapmanız sizi daha da kötü hissettirir. Ama hiçbir şey yapmak istemeseniz bile 15 dakika yürüyebilirsiniz. Her gün 15 dakika tempolu yürüyüş stresi azaltıyor ve hatta depresyona bile iyi geliyor.

2. Aileyi bir araya getirir.

Parkta ailece yürümek, top oynamak ya da bisiklete binmek herkesi bir araya toplamak için ideal sporlar. Birçok uzman, bir aile olarak aktif olmanın sadece sağlığımızı geliştirdiğini değil aynı zamanda çocukların kendine olan güveni de arttırdığını söylemektedir.

3. Hedeflerinize ulaşmak size zevk verecek.

Hedefinizin ne olduğu önemli değil - ister dünden daha fazla adım atmak olsun, isterse çocuklarla oynadığınız oyununun süresini arttırmak olsun; kas gücünüzde artış fark edeceksiniz.

4. Hastalıklar sizden uzak duracak.

Günde en az 30 dakika aktif olduğunuzda, kalp ve damar rahatsızlıkları, kanser ya da felç gibi majör hastalıklara yakalanma riskinizi %50 oranında azaltmış oluyorsunuz. Aynı zamanda uyku kaliteniz de artıyor. Ruh halinizin iyileşmesini söylemiyoruz bile. En önemlisiyse fiziksel olarak formunuzu korumuş olmanız. Ayrıca arada sırada tatlı yememeniz için hiçbir neden kalmıyor!

5. Sosyal yaşama merhaba!

Aktif olmak sadece ailenizle vakit geçirmenin harika bir yolu değil, aynı zamanda yeni arkadaşlar edinmek ve başkaları ile iletişim kurmak için de iyi bir yoldur. Eski bir okul ya da iş arkadaşıyla düzenli olarak yogaya girmek, yürüyüş yapmak ya da koşmak sosyal hayatınızı da canlandırır. Saçlarınız da hareketleriz gibi hafif olsun istiyorsanız, Pantene’den yeni köpük kremi denemenizi tavsiye ederiz. Duşta kullanılan köpük saç kremi anında emilerek, saçı ağırlaştırabilecek kalıntılar bırakmaz.

Hareket etmek size nasıl hissettiriyor? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın!