Bacak güzelliğiniz için bir aylık egzersiz programı


Sağlık
24/02/2021
Yalnızca bir ayda bacaklarınızdaki yağları eritip, güzelliklerini ortaya çıkartabilirsiniz.

Plan: Bisikletinize atlayıp şehirde bir gezinti yapın. Her gün kısa bir bisiklet turu ve 30 dakikalık egzersizle bacaklarınız güzelliklerine kavuşacak. Yalnızca bu kadar mı, kaslarınız güçlenecek, hareketleriniz zarafet kazanacak. Ve siz etek giymeye doyamayacaksınız.

Birinci adım: İp atlayın. Çocukluğunuzdan bu yana ip atlamamışsınızdır muhtemelen. Ancak ip atlamak kasları şekillendiren çok önemli bir egzersizdir. Ayrıca vücudunuzun hem alt hem de üst kısımlarını çok iyi çalıştırır. 10 dakika ip atlayarak 135 kalori yakabilirsiniz.

İkinci adım: Günde en az 15 dakika kaslarınızı gerdirerek egzersiz yapın. Bu egzersiz bacak ağrılarınızı gidermekle kalmaz, kaslarınızın düzgün şekillenmesini sağlar. Bütün kaslarınızı hissederek ama fazla da zorlamadan birkaç saniye gerip bırakarak bu egzersizi de günlük programınıza alın.

Üçüncü adım: Fotoğrafta gördüğünüz egzersiz, özellikle bacaklarınızı ve kalçalarınızı şekillendirmek için başvurabileceğiniz en iyi yöntemlerden biridir. Bedeninizin üst kısmını düz tutun, omuzlarınız ve çeneniz dik olsun. Öne doğru bir adım atıp arkadaki dizinizi yere doğru eğin. İki diziniz de yerle 90 derecelik birer açı yapmalı. Kalkıp diğer ayağınızı öne atarak hareketi tekrarlayın. Her iki bacak için 15'er kez tekrarladıktan sonra biraz dinlenin.

Dördüncü adım: Çömelmek de bacak kaslarınız için uygulayabileceğiniz en iyi egzersizlerden biri. Kollarınızı öne doğru uzatın, sırtınızı dik tutun ve bir an böylece durun. Sonra yavaşça dizlerinizi kırarak oturma pozisyonu almaya başlayın. Yapabileceğiniz çömelin. Dengenizin bozulmaması için kollarınızı öne doğru uzanmış şekilde tutmaya devam edin. Birkaç saniye böylece kaldıktan sonra ayağa kalkın ve bu hareketi günde 15 kez tekrarlayın.

Beşinci adım: Bisiklet hareketi de bacaklar için vazgeçilmez bir egzersizdir. Fakat aynı zamanda karın kaslarınıza ve sırtınıza da çok iyi gelir. Bu klasik pilates egzersizi için yere dümdüz uzanın. Avuç içleriniz yere gelecek şekilde kollarınızı uzatın. İki bacağınızı da yukarı, bedeninize 90 derece açı yapacak şekilde kaldırın. Sonra bacaklarınızı önce saat yönünde, sonra saat yönünün aksi yönde 10'ar kez döndürerek daireler çizin. İdeali bu hareketi yaparken bacakların bitişik olmasıdır. Ama zorlanıyorsanız, küçük bir ve şeklinde hafifçe açabilirsiniz de.