Kızınızın regl döneminde en iyi koruma hangisi


Sağlık
24/10/2018
Kızınızın yaşamında önemli bir dönüm noktası regl. Onun için en doğru bilgilere erişmenin ve sürekli destek sağlamanın sizin için önemli olduğunu biliyoruz. İpuçlarımıza göz atın!

Kızınız regl olduğu gün gergin ve biraz da utangaç hissedebilir. Aynı zamanda kendini büyümüş ve gururlu da hissedebilir. Çünkü artık sizin için sonsuza dek öyle olacak olsa da, "Küçük kızınız" olmaktan bir adım ötededir.

Annesi olarak yardım ve tavsiye vermek istemeniz doğal. Şanslı ki artık herkesin ihtiyacına göre tasarlanmış farklı ürünler var. Akıntısına bağlı olarak yoğun, normal ya da gece için kullanabileceği farklı ürünler mevcut. Kızınız için başta zorlayıcı olsa da, onunla seçenekleri hakkında konuşmanız ve bunun tamamen normal olduğu anlatmanız rahatlatıcı olacaktır. Orkid çeşitlerine göz atarak kızınızın ihtiyacını olanı keşfedebilirsiniz.

Hijyen pedleri

Hijyen pedleri güvenli ve rahat bir koruma sağlar. Kadın bedenine uygun olarak tasarlanmıştır ve doğrudan iç çamaşırına yapıştırılır. Böylece kızınız kayma ve sızıntı gibi problemler yaşamaz. Kanatları iç çamaşırının kenarlarına doğru yapıştırılarak gündüz ve gece koruma sağlar. Normal pedler daha ince, gece için tasarlanan daha kalın ve uzundur. Orkid, sıvı emici jel teknolojiyse üstün koruma için tasarlanmıştır ve hava alan yapısıyla cilde karşı dosttur.

Özellikle: Kızınızın ilk regl olduğu yıllarda kullanması için harika bir seçenektir. Reglsinin düzene girmesiyle yoğunluğuna ve ne kadar sürdüğüne bağlı olarak hangi Orkid'i kullanacağına kendi karar verebilir.

Günlük pedler

Günlük pedler ekstra tazelik için kullanılabilir. Fakat genellikle reglden birkaç gün önceki veya sonraki akıntının çamaşıra geçmemesi için ve hep taze kalmak için koruma sağlar. Bazı kızlar günlük pedleri ay boyunca kullanmayı tercih ediyor. Esnek, birkaç katmanlı ve son derece güvenli olan günlük pedler, düzensiz reglisi olan kızlar için de son derece uygundur.

Özellikle: Günlük tazelik, düzensiz regl ve ekstra koruma için harika bir seçenektir.