Hamilelikten Sonra İyi Hissetmek İçin 7 İpucu


Sağlık
24/02/2021


O küçük eli avucunuza almak ve yaratmakta olduğunuz mucizeyle tanışmak için sabırsızlanıyorsunuz. Olumlu tavrınızı korumak ve ruh halinizin farkında olmak bebeğinizi kucağınıza alacağınız vakti mutlulukla geçirmeniz için esastır.

 

Hamilelik, yeni deneyimler ve hislerle doludur ama dürüst olmak gerekirse bazıları diğerlerinden daha iyidir. İşte daha iyi deneyimleri artırmak için birkaç yol.

 

1.Değişimi kucaklayın

 

Vücudunuz hamilelik sırasında çok değişir. Değişimi benimseyin ve bedeninizi kutlayın. Sonuçta, oldukça şaşırtıcı bir şey yapıyor. Vücudunuzu, bu sürecin büyüsünü yakalayan profesyonel bir fotoğraf çekimi (ya da iki!) ile kutlayın. Bebeğinizin yarattığı hamilelik göbeğinizi gösteren bir kıyafete giyin ve değişen bedeninizde mutlu olun!

 

2.Tazeliğin keyfine varın

 

Gebelik genellikle vajinal akıntının artması anlamına gelir. Bu, vajinanızın kendini içeriden temizlemesinin en iyi yollarından biridir. Tabii siz “aşağıdaki” ıslaklıktan rahatsız olabilirsiniz. Orkid Günlük Ped kullanarak, ferahlığın ve tazeliğin sizi kuru ve konforlu tutmasına izin verin.

 

3.Ağlayın

 

Evet, doğru okudunuz. Hormonlara bağlı iyi bir ağlama seansı bazen çoook iyi hissettirir. Neden ağladığınızın farkında olduğunuz sürece, ağlamanızda bir sakınca yok. Duygu iniş çıkışlarına kendinizi bırakın.

 

4.Hafta sonlarınız 40 kat daha özel olsun

İster hep denemek istediğiniz bir restoran, ister bebeğiniz doğmadan önce son bir rahatlama için seyahat kaçamağı ya da bir çiçek buketi kadar basit bir şey... 40 özel “kendim için minik anlar” listesi hazırlayın. Her hafta sonu birini gerçekleştirin. Kendinize verdiğiniz haftalık hediyelerle bu zamanı daha da büyük bir sevgiyle hatırlayın.

 

5.Bebeğinize yazın

Minik sevgi pıtırcığı ile zaten çok özel bir bağ kuruyorsunuz

Bazı düşüncelerini, umutlarınızı ve bu çiçek açan ilişki hakkındaki hayallerinizi bir deftere yazın ve saklayın. Büyüdüğünde bu defteri çocuğunuzla paylaşmak isteyebilir ya da kendinize bir hatıra olarak saklayabilirsiniz.

 

 

6.Hafif hissedin

Hamilelik fikrini aklınızdan çıkarın. Hatta bir dakika boyunca hamile olduğunuzu da unutun.

Bir havuz bulun ve hafifliğin tadını çıkarın.

 

7.Masaja gidin

Hamilelik, çocuk odasını dekore etmekten isim seçmeye, doğum planı yapmaktan gerçekten de biraz soluklanmaya kadar yapacak birçok şeyle doludur. Her şeye bir ara verin ve kendinize doğum öncesi bir masaj rezervasyonu yapın. Güzel bir masaj hem zihninizi hem bedeninizi hamilelikle ilgili olumlu duygulara açık hale getirecektir.