Genç kızınız için doğru pedi seçmenin önemi


Sağlık
24/10/2018
Genç kızlar sadece regl döneminde değil, günlük olarak da hijyenik korumaya ihtiyaç duyabilirler. İpuçlarımızla ürün seçimlerinde ona yardımcı olabilirsiniz.

Kızınızın ilk adeti yaklaşıyor ve anne olarak ona ihtiyacı olabilecek tüm bilgiyi sunmak istiyorsunuz. Belki de çoktan regl oldu ve en konforlu korumanın ne olduğunu merak ediyor. Regl öncesi ve sonrasıyla ilgili ona en iyi tavsiyeyi verin!

Akıntı konusunda utangaç olmasına gerek yok

Kızınızı vajinal akıntının tamamen normal olduğu konusunda bilgilendirin. Regl olmasına 6 ay ile 1 yıl kala vajinal akıntıda artış olabilir. Tüm genç kızlar ve kadınlar, serviks sıvısı üretir ve bu sıvıyı dışarı atar. Rahmin sağlıklı olduğunun belirtisidir. Kısacası endişelenecek bir şey değildir.

Eğer vajinal akıntı sarı ya da yeşilse, kaşınma ve kötü bir kokuyla birlikte seyrediyorsa, enfeksiyon belirtisi olabilir ve doktorunuza danışmanız gerekir.

Eğer kızınızın çok fazla akıntısı oluyorsa, ona günlük kullanabileceği Orkid Günlük Ped verebilirsiniz. Nefes alan üst yüzeyi sayesinde kızınızın cildi gün boyu rahat eder. Esnekliği ve güçlü tutunma özelliği ile kızınızın hareketlerine uyum sağlar. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Beklenmedik zamanlar için de ekstra koruma sağlar. Tüm Orkid ürünleri için buraya tıklayın.

İki regl dönemi arasında kanama olabilir

Regl dönemi yeni başladığında henüz çok düzenli olmaması normaldir. Regl dönemleri arasında damlama şeklinde kanama olabilir. Kahverengi akıntı da rahmin iç yüzeyinin tam olarak vücuttan atılmaması durumunda gerçekleşir. Çoğu durumda son derece normaldir ve kızınıza güvende olduğunu söyleyebilirsiniz. Bedeni düzene girdikçe bu akıntılar da düzelecektir. Bu yumurtladığının bir göstergesidir de aynı zamanda. Bedeninin normal çalıştığını ve endişelenecek bir şey olmadığını gösterir. Reglinin düzene girmesiyle kızınız duruma alışacak ve kendisi için en iyi ped tercihini yapacaktır.

Eğer kızınız iki regl dönemi arasında ağrı, kusma, kaşınma, kötü koku ile birlikte seyreden akıntı yaşıyorsa doktorunuza başvurun.

Siz de tecrübelerinizi paylaşın, genç kızları olan annelere ilham verin!