Kadınlar İçin 10 Bakım Önerisi


Sağlık
8/04/2020
Eğer şu dünyada hepimizin bir parça daha fazla alması gereken bir şey varsa o da kendini sevmek.

1. Cildinizi besleyin

Kuru geçen kışların ardında cildiniz gergin, kaşıntılı ve pul pul bir his verebilir. Bu gibi durumlarda cildinizin sağlıklı görünmesi için besleyiciler, vitamin, mineral ve nemlendiricilerden oluşan bir karışıma ihtiyacı vardır.

2. Yağlarla şereflendirin

Zenginlik ve düşkünlükle ilişkilendirilen yağlar, yüzyıllar boyunca sağaltıcı ve terapatik özelliklerinden dolayı kutsanmışlardır. Banyodan sonra cildinize az miktarlarda uygulayarak faydasını göreceğiniz bu yağlar çok amaçlı ve uzun ömürlüdürler.

3.Güneşte yanmadan bronzlaşın

Bronzlaştırıcı ürünler biz kadınlara çabuk ve güvenli yoldan bütün sene süren bir parlaklık bahşederler. İster “soluk ve enteresan”, ister “altın rengi ve lezzetli” bir ten rengine sahip olun; güneşin vereceği zararlardan korkmadan, harika görünmek için kullanabileceğiniz çok çeşitli krem, sprey ve losyonlar mevcut.

4. Şişkinliklerinizden ve fazlalıklarınızdan kurtulun

İster ince, ister dolgun yapılı olun; yaş ve etnik köken fark etmeksizin selülit tüm kadınların korkulu rüyasıdır. Selülit oluşumunu genetik yapınız en etkin şekilde belirlese de, düzenli egzersiz, sağlıklı diyet ve birkaç müdahale yardımınıza koşabilir.

5. Ellerinize özen gösterin

Ellerimizin yükü ağır ve eğer onları ihmal edecek olursak gerçekten perişan olabilirler. Genç ve yumuşak görünmelerini sağlamak için her zaman çantanızda nemlendirici krem bulundurun, kötü güneş lekelerinden korunmak için güneş kremi kullanın.

6. Ayak tabanınızı göz ardı etmeyin

Bütün yükü ayaklar çeker derler ya; işte nasırlar o yükün en büyük bölümüdür. Her ayakta sık sık görülürler, dolayısıyla yalnız değilsiniz. Nem bakımından zengin kremleri bolca kullanarak ve düzenli peeling ile ( ve tabii rahat ayakkabılarla) ayaklarınızın iyi görünmelerini sağlayabilirsiniz. Siz bunları uygulayın; bırakın gerisini ayaklarınız söylesin.

TÜYO: Nemlendirici ayak kremi veya maskesi kullanın ve yatağa gitmeden evvel ayaklarınızı streç filmle sarın. Uyandığınızda ayaklarınızın güzel ve yumuşacık olduklarını göreceksiniz.

7.Scrub seanslarını abartmayın 

Düzenli olarak yapılan scrub sağlıklı ve parlak bir cilt için önemlidir. Cildinizin nemlendiriciyi daha kolay emmesini sağlar, gözenekleri açar ve daha sağlıklı cilt hücrelerinin yüzeye çıkmasını sağlar. Faka bunun cezbedici artılarına kaptırıp, kendinize yarar yerine zarar vermeniz de çok kolay. Scrub seanslarınızı haftada üç defaya indirerek ipeksi yumuşaklıkta bir cilde sahip olun.

8. Çatlaklarınızla başa çıkın

İster hamilelikten, ister kilo kaybından kaynaklansın çatlaklar en büyük cilt sorunlarından biridir ve çoğunlukla onlardan kurtulmak da bir hayli zordur. Ancak yine de size iyi bir haberimiz var. Her ne kadar onlardan tamamen kurtulmak imkânsız olsa da erkenden farkına varmak ve bir an evvel harekete geçmek önemli ölçüde belirmelerini engelleyebilir.