Fixodent Protez Yapıştırıcısı ile İlgili Sorular ve Cevaplar


Sağlık
4/12/2023

Protez yapıştırıcı krem ne kadar dayanır?

shutterstock_1018670494

Amacımız her zaman mümkün olan en iyi protez yapıştırıcısını geliştirmek olmuştur. Her çeşit Fixodent protez yapıştırıcısı, gün boyu sağlam bir tutuş ve daha fazla konfor sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. Tutuş derecesi ve süresi kişiden kişiye değişebilir. Fixodent hem tam hem de kısmi protezler için kullanılabilir.

Fixodent protez yapıştırıcısı esasen nasıl çalışır?

Fixodent protez yapıştırıcısı, sağlam ve rahat bir tutuş sağlamak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Ağzınızda bulunan doğal nem, Fixodent'in yumuşak kreminin elastik benzeri bir zara dönüşmesini sağlar. Bu daha sonra protezlerinizi sıkıca kavrayarak daha doğal ve güvenli bir şekilde ısırmanızı ve yemek yemenizi sağlar.

Fixodent protez yapıştırıcı krem nasıl uygulanır?

Fixodent_Genislik_1500px

  1. Protezlerinizi iyice temizleyin ve kurulayın.
  2. Fixodent'i protezlerinize birkaç nokta veya şerit halinde sıkın. Önce küçük bir miktar uygulayın ve yapıştırıcıyı protezlerinizin kenarlarına çok yakın olacak şekilde uygulamayın.
  3. Protezlerinizi sıkıca yerine bastırın ve birkaç saniye basılı tutun. Fixodent protezlerinizin kenarlarından sızarsa, çok fazla kullanıyorsunuz demektir.
  4. Hangi tip Fixodent'in sizin için ideal olduğunu ve ne kadar uygulamanız gerektiğini belirlemek için deney yapın.
  5. Çoğu insan günde yalnızca bir uygulamaya ihtiyaç duyar. Protezlerinizi yerinde tutmakta sorun yaşıyorsanız veya günde bir defadan fazla Fixodent kullanıyorsanız, diş hekiminizden protezlerinizin oturuşunu gözden geçirmesini isteyin.
  6. Elbette, uygun bir oturuş sağlamaya devam etmek için düzenli olarak diş hekiminize başvurmalısınız. İyi oturmayan protezler sağlığınızı bozabilir.

İpucu: Tıkanmayı önlemek için nozul ve kapağı kuru tutmaya çalışın. Ucu tıkandığı takdirde, yeniden açmak için iğne kullanın.

Protezlerimi nasıl çıkarırım?

Fixodent protez yapıştırıcısı, fazla su emdiğinde tutuşunu kaybetmeye başlar. Fixodent ve diş etleriniz arasındaki sızdırmazlığı gidermek için aşağıdakileri deneyin:

  1. Ağzınızın etrafına gargara veya ılık su vurun.
  2. Alt protezinizi çıkarmak için, protezi yavaşça çekerken ileri geri hareket ettirin.
  3. Üst protezinizin çıkarılması, protezlerinizin kavramak için geniş bir yüzey alanına sahip olması nedeniyle biraz farklı bir teknik gerektirir. Baş parmağınızı ön dişlerinize yaslayın, sonra burnunuza doğru yukarı ve dışarı doğru bastırın.

Bu teknikler işe yaramazsa ve protezlerinizi gece boyunca ağzınızda tutmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, ya bir hastanenin acil servisine ya da 24 saat hizmet veren bir diş kliniğine başvurun.

Dikkat: Yaralanmaları önlemek adına, asla protezlerinizi gevşetmek veya kesmek için parmaklarınız (tırnaklarınız değil) dışında herhangi bir nesne kullanmamalısınız.

Yapışkan kalıntılarını nasıl giderebilirim?

Protezlerinizde kalan Fixodent protez yapıştırıcısını çıkarmak için protez temizleyici kullanmalısınız. Ağzınızın, dilinizin, diş etlerinizin veya damağınızın içinde veya çatısında kalan Fixodent, diş macunu, ılık veya sıcak su ve yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanılarak kolayca çıkarılabilir.

Fixodent protez yapıştırıcılarının kullanım ömrü nedir?

Fixodent, stabil ve uzun ömürlü olacak şekilde formüle edilmiştir ve oda sıcaklığında saklanması halinde üç yıllık bir raf ömrüne sahiptir.

Fixodent protez yapıştırıcısı çinko içeriyor mu?

Evet, ancak Fixodent'in kavramasını sürdürmesine yardımcı olmak için sadece küçük bir miktar kullanılır. Çinko, protezlerinizin sağlam bir şekilde yerinde kalmasına yardımcı olur, böylece gerçek bir güvenle konuşabilir, yiyebilir ve çiğneyebilirsiniz. Günlük miktar esasında çoğu günlük multivitaminlerde bulunan çinko miktarından daha azdır ve yaklaşık 170 g dana kıyması ile aynıdır.