Kendinizi motive edin


Sağlık
28/11/2019
Küçük de olsa yapacağınız yeni bir şey, katılacağınız bir aktivite sizi mutlu edecektir. Neler yapabilirsiniz bir göz atın!

1. Motive olun

Yorgun ve stresli hissettiğinizde kendinizi yeni bir maceraya atılmaya teşvik edin; kesinlikle daha enerji dolu ve zinde hissedeceksiniz.

2. Alışkanlıklarını değiştirin

Ufak fakat eğlenceli bir kaç değişiklikle hayatınızı renklendirebilirsiniz. Muhteşem kokusu olan yeni bir duş jeli, yeni bir çamaşır sepeti ve yepyeni bir saç stiliyle işe başlayabilirsiniz.

3. Eğlenmeye bakın

Yapmaktan hoşlandığınız şeylerin bir listesini yapın ve onları bir hafta ya da bir ay içinde yeniden yapın.

4. Hedef belirleyin

Evinizde, ailenizle ya da kişisel olarak kendinizde başarabileceğiniz gerçekçi hedefler koyun. Neye ihtiyaç duyduğunuzu ve daha önce bunları yapmış kişilerin nelerden yardım aldığını düşünün. Hedefe ulaşmak üzere basamaklar belirleyin.

5. Hedef yolunda süre belirleyin

Kafanızda oluşan projeye ulaşmak için her hafta bir zaman belirleyin, bu hayatınızın geri kalanı için organize olmanızı sağlayacaktır.

6. Yaratıcı olun

Beyin fırtınası yaparken aklınıza gelen 5-6 fikir yerine 10 tane fikre yoğunlaşın. Gerçekleştirmesi zor olsa da bu size motive edecek ve yaratıcılığınızı harekete geçirecektir.

7. Başarılarınızda gurur duyun

Geçmişten bu zamana olan kazanımlarınızı değerlendirin. Nasıl bir yol izleyip neler başardığınızı not edin. Günlük tutabilir, bir fotoğrafla hatırlayabilir, masanıza ve buzdolabınıza ufak notlar yapıştırabilirsiniz.