Saçlarınızın şampuandan fazlasına ihtiyacı var


Güzellik
29/03/2021
Sağlıklı görünen güçlü saçlara kavuşmak istiyorsanız, saç bakımı için sadece şampuan kullanmanın yeterli olmadığını unutmayın. Her yıkamada şampuandan sonra saç bakım kremi kullanarak daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

KIRIK SAÇ UÇLARININ 5 TEMEL SEBEBİ

Yıpranmış saçlar birçok türde kırık saç uçlarına sebep olur! ikiye bölünmüş saç uçları, adeta bir ağacın kökü gibi bölünmüş saç uçları ve tam ortasından bölünmüş saç uçları gibi... Tüm bunlara karşı gelebilirsiniz! Aşağıdakilere dikkat etmeyi unutmayın.

1. Koparma: Fırça veya tarakla dolaşmış saçları koparma. Özellikle de saç ıslak ve fazla hassasken.

2. Kurutma ve şekillendirme: Sürekli ısıyla saç şekillendirirken doğru ürünler kullanılmazsa, saçın lifl eri zayıfl ar.

3. Saç bakım kremi kullanmama: Saç bakım kremi kullanılmadığında saç bütün tarama ve şekillendirmeden kaynaklanan yıpranmalara maruz kalır. İyi bir saç bakım kremi, bu yıpranmalara karşı saçınızı korur.

4. Boyama: Doğru ürünler kullanılmadığı takdirde boyama işlemi saç lifl erini bir arada tutan lipit tabakasını söküp alabilir.

5. Uçlarından kestirmeyi atlama: Saçınızı korursanız, uzun ve sağlıklı görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Fakat eğer saç uçlarınız günlük şekillendirmelerden dolayı onarılamayacak kadar yıprandıysa, uçlarından aldırıp saçı yenilemekte fayda var!  

KIRIK SAÇ UÇLARI İÇİN HANGİ ÇÖZÜM SİZE DAHA UYGUN?

1. Yıpranmaları engellemek istiyorum: Saç bakım kremini saçın uçlarından başlayarak yukarı doğru saçın uzunluğu boyunca uygularsanız, şekillendirmelerden kaynaklanan yıpranmalara karşı bir kalkan oluşturursunuz ve dolaşmaları kolayca açabilirsiniz.

2. Saçımı kesmek istemiyorum: Her yıkamadan sonra, saçınıza kırık uçlara özel bir saç bakım serumu uygulayın. Yeni oluşabilecek saç kırıklarını önlemek için ise her şampuandan sonra saç bakım kremi kullanmayı atlamayın.

3. Yeniden başlamak istiyorum: Kontrolden çıkmış saç uçlarına kuaförünüzün yeni bir hayat vermesine izin verin!  

ADIM ADIM SAÇ KIRILMASINI AZALTIN

1. Saçınızı korumak için yıpranmalara karşı geliştirilmiş bir şampuan kullanın. Böylece saçı yıpratan maddelerin birikmesini engellersiniz.

2. Ardından saç bakım kremini kullanın. Saç uçlarından başlayıp yukarı doğru saçınızın uzunluğu boyunca uygulayın. Böylece saçın şekillendirmelerden kaynaklanan yıpranmasını azaltırsınız.

3. Islak saçı şekillendirmeden önce, fazla nemi havluyu saçınıza sararak alın, bırakın havlu nemi kendi emsin. Havluyu saçınıza sürtmeyin. Bu kırılmalara sebep olabilir.

4. Dolaşan saçları açmak için geniş dişli bir tarak kullanın. Saçı çekiştirmeyin, çünkü bu yıpranmanın en bilinen sebeplerinden biridir.