Saçlarınızı kurutmanın akıllıca yolları


Güzellik
8/04/2020
Saçlarınızın bir türlü şekle girmediği o günlerde, tek bir alet bile kullanmadan nasıl şekillendirebileceğinize dair ipuçları yazımızda.

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutmak çok mu kabartıyor? Doğru teknik ve ürünlerle saçınızın doğal yapısını ortaya çıkarabilir, ‘yapılmış gibi’ ve doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı saçlar için bazen saç şekillendirme cihazlarına bir ara vermek gerekir. Saçınızı yıkadıktan sonra aşağıdaki basit adımları takip ederek, kuaförden çıkmış kadar hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Saçlarınız pırasa gibi düzse

Saçlarınız kökten uca güçlenmesini sağlayan, Pantene Yoğun ve Güçlü saç şampuanı ve kremi ile saçlarınızı yıkadıktan sonra, mikrofiber bir havlu ile kurulayın. Suyun yarısını sıktığınızda, geniş bir tarakla tarayın. Islakken asla fırça kullanmayın. Fırça ıslakken kullanıldığında elektriklenmeye ve kırılmaya neden olur. Sonra yatıştırıcı bir krem kullanın. Kremi saçların orta kısmından uçlara doğru uygulayın.

Başınızın tepesinde saçınızı ikiye ayırarak tel tokayla tutturun. Lastik toka iz yapacağı için tel toka tercih edin. Siz hazırlanırken saçınızı bu şekilde kurumaya bırakın. Kahvaltı ederken saçınızı açın ve açıkken kurutun. Dilerseniz kurumaya yakın ön kısımlara bigudi kullanarak hafif sprey sıkabilirsiniz.

Saçınız dalgalıysa…

Saç düzleştiricilerden uzak durun. Bunun yerine saçınızın doğal dalgasını tercih edin. Duştayken saç dalgalarınızı ellerinizle tarayın. Bir araya gelmelerini ve bukle olmalarını sağlamak için duşta şekil verin. Fırça ya da tarakla duş sonrası bukleleri ayırmaya çalışmayın.

Saçlar ıslakken dalgaları destekleyen saç köpüğü kullanın. Saçları aşağı atarak miktofiber bir havluyla hafif hareketlerle kurulayın. Saçlar kurumaya yakınken elektriklenmeyi önlemek için sprey kullanın.

Saçlarınız kıvırcıksa…

Saçlarınızı kıvırcık saçlar için tasarlanmış bir şampuan ve kremle yıkayın. Saçlarınızı duşta ellerinizle ayırın. Saçlar nemliyken kıvırcık saçlara özel bir nemlendirici uygulayın.

Saçlarınıza aldığınız bir parça kremi, kıvırcıkları avuç içine alarak hafifçe sürün. Böylece kıvırcık saçlarınız elektriklenmeyecek. Mikrofiber havluyla kurulayın. Saçları tepede toplayın. Evden çıkmadan önce saçlarınızı açın ve saçınızla oynamayın.

Saçlarınız birbirine dolanıyorsa…

Saçları fırçayla açarak tepede iki topuz yaparak toplayın. Elektriklenmeye karşı korumak için hafif bir jöle yardımıyla her bir topuzu teker teker açıp saçları parça parça jöleleyin. Jöleyi ellerinizle yedirin. Fazla suyu kağıt havlu yardımıyla alın ve birkaç kez tekrarlayın. Evden çıkmadan önce nemlendirici sprey uygulayın.

Saçlarınız kısaysa…

Yıkandıktan sonra saçlarınızı hacimlendirmeniz önemli. Tuzlu bir sprey yardımıyla saçlar hala ıslakken saçınıza hacim kazandırabilirsiniz. Ellerinizle saçınızı dilediğiniz şekle getirip hiç ellemeden kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra aşağı yukarı bir kez sallayarak hacmi arttırabilirsiniz. Eğer biraz daha belirgin bir model istiyorsanız tuzlu spreyi tekrar uygulayın.

Bu ihtiyaca yönelik hazırladığımız önerilerle saç şekillendiricileri kullanmadan iyi görünebilirsiniz.

Sizin önerileriniz var mı? Bizimle paylaşın.

Pantene Aqualight serisini denediniz mi?