Saçlarınız ışıldasın


Güzellik
24/10/2018
Saçlarınızın ışıltılı rengini, birkaç dakikada ve onlara hiç zarar vermeden yeniden kazandırmanın bir yolu var mı? Çözüm: Tonlu boyama.

1) Avantajları

Tonlu boya saçlarınızın daha hareketli ve ışıltılı görünmesini sağlar. Araya eklenecek açık renkler ve nüanslar, doğal rengini değiştirmeden saçlarınıza yepyeni bir görünüm kazandırır. Bu yöntemde boyalı pigmentler, doğal pigmentlerle birlikte çalışır.

Dahası, bu şekilde 6-8 haftaya kadar süren etkisiyle köklerdeki beyazlıklar da kapatılmış olur. Çünkü saçınızın doğal rengine yakın seçtiğiniz boya görünümünüzün de doğal bir havaya bürünmesini sağlar.

2) Doğru rengi seçin

Seçtiğiniz boya, doğal renginize mümkün olduğunca yakın olmalı. Daha açık bir renk saçlarınızın gereğinden fazla parlamasını ve mevcuttan fazla beyazınız olduğu yanılgısını yaratır. Eğer küçücük bir şüpheniz varsa, boyayı almadan önce kutunun üzerindeki örneklere iyice bakın.

3) Uygulama

Saçlarınızı boyamadan önceki gün, Pantene Pro-V Renk Koruyucu ve Parlaklık şampuan ve şekillendiriciyi kullanarak canlanmalarını sağlayın. Boya yapacağınız gün, saçlarınızı ayırmanızı sağlayacak saplı bir tarak, bir plastik kase ve bir çift eldivenle ekipmanınızı tamamlayın. Eldiven mutlaka kullanmalısınız, çünkü boyayı elinizden çıkarmak zor olacaktır. Ayrıca bir de büyükçe fırçanız olmalı ki boyayı uygulayabilesiniz. Tavsiye: Boyanın dağılma ihtimaline karşı, yüz, alın ve ensedeki saç dipleri etrafına nemlendirici kremle bir bariyer yapın. Nemlendirici kremdeki yağ, boyanın teninize nüfuz etmesini engelleyecektir.

4) Yöntem

  • Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Boyayı kökten başlayıp 5 cm boyunca saç boyunca uygulayın. Bu işlemi başınızın her yerinde uygulayın.
  • Kökleri boyamayı bitirdikten sonra, saç boyunuza fırçayı kullanarak uygulayın. Boyayı cimri kullanmayın.
  • Başınıza hafifçe masaj yaptıktan sonra boyanın saçlarınıza geçmesi için bekleyin.
  • Saçlarınızı hafifçe tekrar nemlendirip boyayı emmeleri için bir miktar daha masaj yapın. Saçlarınızda köpük varmış gibi düşünün.
  • Yumuşak hareketlerle iyice durulayın.