Saçınızı sevin: Doğal hâlinizle muhteşemsiniz!


Güzellik
24/10/2018
“Saçımı çok seviyorum, başka hiçbir saça değişmem!” diyen kaç kadın tanıyorsunuz?

Muhtemelen hiç! Hayatımız boyunca doğanın bize verdiği saçı değiştirmeye çalışırız, hem de hiçbir sorun yokken bile. Ya aşırı kıvırcıktır, ya pırasa gibidir, ya bir türlü şekle girmez, belki yeterince parlak değildir ve çok elektrikleniyordur ya da rengi kötüdür... Yani bir şey mutlaka bizi rahatsız eder. Böyle düşünmeniz gerekmiyor. Sevmediğiniz saçın kaderini değiştirmek, sandığınızdan daha kolay!

Doğru beslenin

Saçın, bedenimizin kalan kısmı gibi canlı olduğunu ve sevgi dolu bir bakıma ihtiyaç duyduğunu hep unutuyoruz. Badem yağı, mandalina, ıspanak, yoğurt ve somon balığı gibi Omega-3 açısından zengin yiyecekler tercih edin. Omega-3 saç gelişimini destekler ve saçı canlandırır. Saçınızın suya da ihtiyacı vardır, bol su tüketerek hem saçlarınızdaki hem de bedeninizdeki toksinlerden kurtulun.

Sizin için iyi olanı seçin

Fikirlerine güvendiğiniz bir tasarımcı seçin ve sizi yönlendirmesine izin verin. Saçınızın cinsine en uygun saç modelini bulacaktır. Günlük saç stilinizi, sabahları saçınızı şekillendirmek için ne kadar vaktiniz olduğunu söyleyin. Her ay uçlarından aldırmayı ihmal etmeyin.

Piyasada gördüğünüz her ürünü saçınızda kullanmayın

Yağ, jel, serum, wax, köpük ya da saç spreyi kullanabilirsiniz. Ama size uygun olması önemli. Örneğin, saçlarınız düz ve inceyse hacim kazandıran bir ürün kullanın. Elektrikleniyorsa serum ya da yağ iyi gelecektir. Eğer kaküllerinizi yerinde tutmaya çalışıyorsanız  saç spreyi kullanın ama her şeyi bir arada kullanmayın.

Saçınıza iyi bakın

Saç yapınıza uygun bir şampuan ve krem bulun. Duş alırken bu ürünleri iyice durulamanız da önemli. Eğer saç deriniz kuruysa ya da kepek varsa, kepeğe karşı bir şampuan kullanın. Head & Shoulders Klasik Bakım saçınızda harikalar yaratabilir. 

Sağlıklı saç derisi için bu ipuçlarına da göz atın!

Haftada 1 maske uygulayın

Haftada 1 saçınıza maske uygulayacağınıza dair kendinize söz verin! Sizin için en uygun günü seçin. Banyoda daha fazla vakit geçirdiğiniz bir Cumartesi akşamı ya da Pazartesi erken kalkıp haftaya güzel bir başlangıç yapacağınız zaman deneyin. Alışkanlık haline getirmeye çalışın. 

Son olarak unutmayın, siz daha güzel saçların hayalini kurarken birileri de sizin gibi saçları olsun istiyor. 

Siz saçlarınızı seviyor musunuz? Sırlarınızı bizimle paylaşın!