Zamana meydan okuyan saçlar için 7 öneri


Güzellik
28/11/2019
Zamanını etkilerine karşı korunmaya tek ihtiyacı olan cildiniz değildir. Saçlarınız da zamanlar yaşlanma belirtileri gösterir.

Kurumuş, kırılmış ve zarar görmüş saçlar yaşlanma etkilerine karşı korumasızdır. 30 yaşın üzerindeyseniz, saçınızın kalitesi, yapısı ve durumu değişmeye ve saçlar incelmeye başlamış demektir. İyi bir nemlendirici kullanarak ve bol su içerek, saçınızı koruma altına alabilirsiniz.

 1. Sağlıklı beslenin

  Tatlı patates ve havuç beta karoten açısından zengindir ve saç derisi güçlendirerek saçların kurumasını engelleyen sebum oluşumunu sağlar. Yumurta, tavuk, avokado ve et de bulunan B vitaminleriyle saçın güçlenmesi için şarttır.

 2. Saç modeliniz önemli
  Saçlarınızı düzenli olarak kestirmelisiniz. Saç uzmanınızla incelen saçları kat vererek nasıl dolgun gösterebileceğinizi konuşun. Eğer boyamayı düşünüyorsanız ten renginizden bir ya da iki ton koyu tonları tercih etmeniz genç görünmenizi sağlar.
 3. Doktorunuzla konuşun

  Saç kaybının sebebi yaşlanma dışında bir hastalığa ya da vitamin eksikliğine de bağlı olabilir. Günde 100 tel saç dökülmesi normaldir. Fakat sizde aşırı dökülme varsa doktorunuzla konuşarak sebebi bulun.

 4. Ürünleri dikkatle inceleyin
  Saçlarınızın incelmesine karşı ürünler kullanın. Pantene Saç Dökülmelerine Karşı Koruma bakım seti kullanarak dökülmelerin önüne geçebilirsiniz. Saçlarınızı ısıyla şekillendirmemeniz ve sert bir şekilde taramamanız da dökülmeyi engellemek için destekleyicidir.
 5. Güneşten korunun

  Saçlar güneşe uzun süreler maruz kaldığında kurur ve yıpranır. Saçlarınızı UV ışınlarının olumsuz etkisinden korumak için mutlaka şapka kullanın.

 6. Hacim vericilere ara verin
  Azalan saçları kabartmanın ve hacim vermenin sizi iyi hissettirdiğini biliyoruz fakat saç spreyi yerine saça hacim veren Pantene Yoğun ve Güçlü Saç Bakım Serisi gibi bir şampuan kullanmanız daha iyidir.
 7. Sıcak şekillendirmeden kaçının

  Isı saçınıza zarar verir. Mümkün olduğunca saçınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Böylece ihtiyacı olan nemi geri kazandırmış olursunuz.

Saçlarınızla ilgili öneriye mi ihtiyacınız var? Pantene’in diğer yazılarına göz atın.