Pro-V Vitamin Nedir?


Güzellik
9/12/2019
Yıllar boyunca değişen trendlere ve saç modellerine eşlik eden Pantene Pro-V, kadınların sağlıklı ve güzel saçlarına adanmış 66’ıncı yaşını kutluyor. Pantene Pro-V’nin sırrı ne mi? Saç bakımına ilişkin bildiğimiz her şeyi bir anda değiştiren zengin içerik ve bilimsel araştırma…

Nasıl göründüğümüz kişisel cazibemizi ve kimliğimizi kaçınılmaz olarak belirler. Pantene Pro-V araştırmacıları, saçın yapısı hakkındaki uzun araştırmalarında işte bu noktaya odaklanırlar. Hangi sonuçlara, hangi araçlarla ve içerikle ulaşabileceğimiz sorusunun cevabını ararlar.

II. Dünya Savaşı sonrası İsviçre Alpleri’ndeki bir laboratuvarda başladı bu macera. Bugün 170 ülkede milyonlarca kadın, o laboratuvardaki çalışmaların yarattığı sonuçlardan faydalanıyor. Tarihe baktığınızda, Pantene Pro-V’nin dünyanın en efsanevi bilim adamlarıyla çalışmasının tesadüf olmadığını da görüyorsunuz.

Avrupa, II. Dünya Savaşı’nın dehşetli günlerini yaşarken, İsviçreli bilim adamları askerlerin maruz kaldıkları yanıkları iyileştirecek bir formül arıyorlardı. Pro-Vitamin B5 adıyla da bilinen pantenol işte bu esnada geliştirildi. Bu madde saçların gücünü, esnekliğini ve nem oranını artırıyordu. 1947’de ilk serumun şişelenmesiyle Pantene Pro-V doğmuş oldu.

İşin sırrı vitamin

1960’larda Dr. Gustav Erlemann, nam-ı diğer Vitamin Baba ile yapılan bir işbirliği sonucunda E vitaminin cilt üzerindeki etkileri araştırıldı. Bu esnada Pantene Pro-V ilk bilimsel ödülünü de almış oldu. Prestijli İsviçre Vitamin Enstitüsü Pantene Pro-V’yi test ederek ödüllendirdi. Dr. Erlemann Pantene’in içeriğini pantenol’le uyumlu vitaminlerle daha da zenginleştirdi. Bu ortaklık Pro-V karışımının ve bugünkü Pantene ürünlerinin temeli oldu.

1980’de halen akıllarda olan bir reklam filmi yapıldı. Filmin yıldızları Kelly Le Brock ve dönemin süper modeli Iman’dı. Böylece Pantene küresel popüler kültürün bir parçası haline gelerek yaklaşık bir milyar dolarlık bir markaya dönüştü.

Pantene Pro-V Saç Araştırma Enstitüsü üyelerinden Steve Shiel şunları anlatıyor: “Pantene Pro-V’nin bilimle kurduğu yakın ilişki yıllar boyunca saç bakım ürünleri arasından sıyrılmasına ve teknolojisini sürekli geliştirmesine zemin oluşturdu. Pantene Pro-V yalnızca en yeni teknolojiyi geliştirmiyor, bunu milyonlarca kadına sunuyor ve onların da sağlıklı, güzel saçlara kavuşmasını sağlıyordu.”

Gelecek: Bilgi güçtür

Pantene Pro-V her gün değişen saç bakım ihtiyaçlarını karşılamak için dünyanın en bilinen uzmanlarıyla çalışıyor. Yalnızca güzelliğe değil, saç sağlığına da odaklanıyor. Pantene Pro-V Saç Araştırma Enstitüsü’nde uzmanlar trikoloji, dermatoloji, kozmetik kimya, saç bakımı ve proteomik alanlarında ciddi araştırmalar yürütüyorlar. Bu araştırmalar vitamin biliminin çekirdeğini ve geleceğin bakım ürünlerini geliştirmeyi hedefliyor.

İkisi bir arada: Şampuan ve şekillendirici

1990’ların başında Pantene İkisi Bir Arada, Şampuan ve Şekillendirici ürününü geliştirdi: Şampuana doldurulmamış silikon öğeleri eklenerek geliştirilmiş bu ürün saç temizliği ve bakımı alanında büyük bir taleple karşılaştı.

Şekillendiricilerin standartlarını Pantene Pro-V belirledi

1975’te Pantene Pro-V Cure de Beaute adlı bir ürün geliştirdi. Bu ürün yalnızca şampuandan ibaret değildi, içeriğinde özellikle kuru, sönük saçlar için mucizevi bir çözüm olarak ortaya çıkan şekillendirici bileşenleri de taşıyordu. Bugünün şekillendiricileri bu üründen esinlenilerek tasarlandılar.

NASA teknolojisi

Pantene Pro-V laboratuvarlarında, NASA bilim adamlarının Mars yüzeyinde kullandığı güçlü mikroskopların aynısını kullanıyor. Bu şekilde saç telleri ve derisi bütün ayrıntılarıyla gözlemleniyor. İşte bu mikroskoplar sayesinde üç ana saç tipine göre bakım ürünleri geliştirilebiliyor.

Yaşasın vitamin

Vitaminleri ihmal etmeyelim. Pantene Pro-V formüllerinin kalbinde her zaman hak ettikleri yeri aldılar ve halen Yoğun Nemlendirici Saç Bakım Köpüğü gibi ürünlerin temelini oluşturuyorlar. Bu ürün Pro-Vitamin B5’in geliştirilmesiyle oluşturulmuş hayli sofistike bir formül içeriyor. Bu formül sayesinde saçlarınız doğal neme ve 48 saat süren ipeksi yumuşaklığa kavuşuyor. Pantene Pro-V  Nem Terapisi serisi ise, kuru, ince saçlar için geliştirildi. Amacı saçlara ipeksi bir yumuşaklık ve sağlıklı görünüm kazandırmaktı. Bu ürün de fiyatlarıyla insanı ürküten Spa ürünlerini geride bırakıp, kolayca başarıya ulaştı.