Kuaförde dikkat etmeniz gereken 10 şey


Güzellik
29/03/2021
O saçını çok beğendiğiniz oyuncunun fotoğrafını kuaföre göstermeniz işe yaradı mı? Kesimden kesime saçınıza nasıl bakmalısınız? Kuaförlerin ipuçlarını sizin için derledik.

İşin ehli kişilerin ipuçları sayesinde kuaförden tam istediğiniz gibi ayrılın. En zor soruları sizin için kuaförlere sorduk.

1. Telefonu çantanızdan çıkarmayın

Saç stilistlerinin en rahatsız olduğu şey, müşterilerinin saçlarını yaparken telefonlarıyla ilgileniyor olmaları. Düz durmanız, stilistle birlikte saçınıza odaklanmanız ve işi takip etmeniz sizin de istediğiniz saça ulaşmanızda önem taşıyor.

2. Kuaför rutinlerinin arasında saçlarınıza iyi bakın

Saçınıza uygun saç ürünleri alın, bir ürünü sadece indirimde olduğu için kullanmayın. Saçı besleyen bir şampuan ve saç kremiyse işin temelini oluşturuyor. Head & Shoulders İpeksi Yumuşaklık saç bakım setinin zengin formülü sayesinde kuru, yıpranmış ve elektriklenen saçlara temel bakım yapabilirsiniz.

3. Zamanında orada olun

Eğer randevu aldıysanız zamanında orada olun. Beklemek ve bekletmek yapılan işi de etkiliyor, sizin sabrınızı da. Önceden arayıp kuaförün durumunu mutlaka sorun, mümkünse her zaman randevu alın.

4. Stilinizi koruyun

Kuaförden çıkmış gibi hoş saçlara evde de sahip olabilirsiniz. Örneğin kurutma işleminden önce, saça en azından bir tane ürünle ön koruma sağlayın. Kurutma işlemi saçı kurutur ve elektriklenmesine sebep olur.

5. Gerçekçi olun

Tek oturuşta istediğiniz her saça sahip olamayacağını bilmelisiniz. Evde boyanmış siyah saçlardan platin sarısına geçmek diye bir şey maalesef yok. Birkaç seferde ve tahmin ettiğinizden daha fazla bütçeyle ancak mümkün. Dolayısıyla kuaförünüzle açık konuşmanız ve derdinizi anlatmanız, söyleyeceklerini dikkate almanız önemli.

Çok farklı bir arayış içindeyseniz, öncesinde kuaföre danışmak ve olası masrafı anlamak önemlidir.

6. Fotoğraf getirebilirsiniz

Doğru saç modelini bulmak konu olduğunda, fotoğraflarla anlatmak iyi olabiliyor.

Aradığınızı bulamazsanız, beğenmediğiniz fotoğrafları götürün. Her iki türlü de kuaförünüzün konuyla ilgili epey bir fikri olacaktır. Tabii fotoğraflardaki sanatçıların mükemmel görünümüne aldanmayın. O tür fotoğrafları çekmeden önce en az birkaç saat harcanıyor.

7. Konuşmak önemli

İletişim stilist için müşterinin ne istediğini anlarken en önemli araç. Sizin karakteriniz nedir, ne tür bir işte çalışıyorsunuz, saçınıza ne kadar vakit ayırabiliyorsunuz gibi soruların cevapları, stilist için çok değerlidir.

8. Empati!

Saç stilisti için siz sadece müşteri değilsiniz. Tıpkı psikologlar gibi onlarda sizinle duygularınızı paylaşarak üzgün olduğunuzda üzülüyorlar. Sizin saçınıza sitil verme sürecinin beğenmediğiniz şekilde sonlanması onların isteyeceği son şey. Sonuç beklediğiniz gibi olmazsa, bunun tek sebebi o değildir.

9. Cesur olun

“Saçlarımın tamamen değişmesini istiyorum ama çok da kısalmasın.” Basitçe uçlarından aldırmak istiyorsanız bu anlaşılır bir durum ama büyük bir değişim için sınırlarınızı zorlamanız gerekir. Sonuçta hiçbir kuaför sihirbaz değil.

10. Onlara güvenin

Saç stilistleri, mesleklerini yapabilmek için en az 3 sene eğitim alıyor ya da tecrübe ediniyor. Eğer size söyledikleri hoşunuza gitmiyorsa, her zaman başka bir stilistin fikrini alabilirsiniz.

Daha fazla öneri için Head & Shoulders'ın diğer ürünlerine göz atabilirsiniz.


Stil Yaratın!