Doğal şıklık: Pantene pro-v saç trendleri


Güzellik
26/02/2021
Rahatlık ve doğallık şıklığın tüm zamanlarda geçerli temel kuralları.

Moda bakışı: Hafif dalgalar

İster gündüz ister gece için olsun, hatasız pırıltısı ve doğal şıklığıyla hafif dalgalar mükemmel bir görünümün garantisidir.

İşte Sascha Schütte'den bu saç modeli için uygulayabileceğiniz bir yöntem...

Isıdan korunma: Saçlarınızı ısıya dayalı bir sistemle kurutacaksanız, örneğin saç maşasından yararlanacaksanız onlara zarar verme riskiniz de bulunuyor. Bunu önlemek için kurutmaya başlamadan önce Pantene Pro-V Anında Onarıcı Saç Bakım Spreyi kullanabilirsiniz. Bu ürünü saçlarınıza püskürtmeniz yeterli.

Doğru kurutma: Saçlarınızı aşağıdan yukarıya doğru düşük ısıda kurutun. Bu şekilde yumuşaklıklarını korumuş olursunuz. Ayrıca kurutucuyu sık sık hareket ettirerek belli bir noktanın zarar görmesini engelleyin.

Dalgalı stiller: Saçlarınızı düzleştiriciyle de şekillendirebilirsiniz. Bunun için saçlarınızı tamamen kuruttuktan sonra geniş bukleler halinde alıp düzleştirici ile şekillendirin. Uçlara doğru hafifçe bükerek dalga biçimi verebilirsiniz.

Saçlarınızı düzleştirici ile şekillendirmeye başlamadan önce tamamen kurutmuş olmanız çok önemli. Ayrıca düzleştirici de fazla sıcak olmamalı. Çünkü çok sıcak ısıda saçlarınız zarar görecektir. Hatta saçlarınızın üzerinde aşırı sıcaktan küçük baloncuklar oluşacak ve sağlıksız bir görünüme neden olacaktır.

Son adım: Nihayet, saçlarınızı dikkatlice tarayın. Bunun için ionik bir fırça kullanırsanız statik elektrikten de korunmuş olursunuz. Son olarak saç spreyi ile dalgalarınızı koruma altına alın.