Dersimiz kepek: Kepek nedir ve nasıl başa çıkılır?


Güzellik
6/02/2020
Kepek kelimesini sık sık duyarız ama kepek tam olarak nedir bilmeyiz. Peki siz kepeğin ne olduğunu biliyor musunuz? Ya da kepek sorununuz var mı? Kepekten kurtulmanın en hızlı ve etkili çözümlerini sizin için listeledik.

İnsanların P'sinin kepek problem olduğunu biliyor muydunuz? Kepek sorununuz olup olmadığını öğrenin ve bu basit rehberimizle nasıl başa çıkacağınızı keşfedin.

Nedir?

Saç derisinden ölü hücrelerin atılması normaldir çünkü deri hücreleri öldükçe yerlerine yenileri gelir. Az miktarda dökülme tamamen normaldir ama bazılarımızda yüksek oranda dökülme olur ve buna kepek denir.

Kepeğim var mı?

Kuru, çatlamış ve pul pul dökülen saç derisi kepeğin işaretedir. Saç derisinin kaşınmasına sebep olur ve çoğu zaman utanç vericidir.

Kötü haber

Kepeği tetikleyen ve geçmesini engelleyen birçok faktör vardır. Sıcak hava ve ısı değişimi saç derisinin daha da çok kurumasına sebep olabilir. Hava durumunu değiştiremeseniz de bazı saç stili alışkanlıklarından vazgeçmek bu durumu engelleyebilir. Örneğin saç düzleştiricilerinizi dolaba kaldırın. Saçınızı mümkün olduğunca ısıya maruz bırakmayın. Kışın, klima gibi havayı kurutan ısıtma cihazlarını tercih etmeyin.

İyi haber

Kepek probleminizi yenmek için bir çözüm var. Doğru şampuanı seçerek düzenli olarak bu şampuanı kullanmak kepekten kurtulmanızı sağlar. Head & Shoulders Elma Ferahlığı Saç Bakım Setini kullanmayı deneyin. Saçlarınızı her zaman ılık suyla yıkayın. Doğal bir saç fırçasıyla düzenli olarak tarayıp kan dolaşımını arttırın. 

Saçınızın güzelliğinden ya da sağlığından ödün vermeniz için hiçbir sebep yok. Doğru saç ürünleriyle saçlarınız ışıl ışıl ve kepeksiz olabilir! 

Yazlık Saçlar İçin En Sevdiğimiz İpuçları