Daha sağlıklı bir saç derisi


Güzellik
24/10/2018
Eğer saçlarınızın günlük bakımı doğru yapılmıyorsa, saç derisinde stres oluşur. Bu da saç kaybına, saçların aşırı kuru ya da yağlı olmasına ve saç derisinde kokuya sebep olabilir. Bu tür problemlerden korunmak mümkün, tavsiyelerimize kulak verin yeter!

1. Adım: Saçlarınızdan ve saç derinizden kiri atmak için zikzak yaparak şampuanlayın. Özellikle başınızın tepesini nazikçe yıkayın.


2. Adım: Saç derinizi tazeleyin. Şampuandan sonra saç derinize avuç içinizde masaj yapın. Yaklaşık bir dakika yeterli olacaktır. Saç kremini saçınıza eşit şekilde dağıtın. Parmaklarınızı başınızda kilitleyin ve başınızı sıkıştırıp bırakın. Birkaç defa tekrarlayın.


3. Adım: Besleyici bakım yapın. Saç derinizin saç yağını içinde tutması için saçlarınızı nemlendirmeniz gerekir. Saça ve saç derisine nem kazandırmak için diplere uygulayarak saç uçlarına yayın. Saçınızın her yerine nüfuz etmesi için toplayarak saçlarınızı öne doğru çekin.


Sağlıklı saçlar için beslenmenize dikkat edin, Sağlıklı saçlar için doğru beslenmek başlıklı makalemizde saç sağlığı ve beslenme hakkında harika ipuçları bulabilirsiniz!