Size en uygun makyajı nasıl yaparsınız?


Güzellik
24/10/2018
Kaliteden ödün vermemekle birlikte, iyi makyaj her zaman ne kadar pahalı bir ürüne sahip olduğunuzla ilgili değildir.

Birçok kadın iyi makyaj yapabilmek için en pahalı kozmetik ürünlere sahip olmaları gerektiğini düşünür.  Aslında mevzu daha çok elinizdeki makyaj malzemeleriyle ne yaptığınızla ilgilidir. Size en çok yakışan makyajı yapabilmek için, yüzünüzü birkaç tuhaf şekle büründürmeniz gerekebilir. Süreç komik olsa da işiniz bittiğinde her şey çok daha güzel olacak.

Plan: Aşağıdaki makyaj malzemelerinin elinizin altında olduğundan emin olun.

  • Allık
  • Pudra
  • Rimel
  • Ruj
  • Ve birkaç iyi kalitede makyaj fırçası

Her makyaj çantasında en az bir pudra fırçası ve bir fondöten fırçası bulunmalı.

Birinci adım: Allık uygularken elmacık kemiklerinizi ön plana çıkartmalısınız. Bu şekilde yüz şeklinizi belirginleştirerek, yanaklarınızda doğru bölgeyi hedeflemiş olursunuz. Sonunda yüzünüzde güller açacağını düşünüp şu komik yüz şekillerini bir gözden geçirin.

İkinci adım: Fondöten kullanmayı sevmiyorsanız, yüzünüzün belirli bölgelerine pudra kullanarak cildinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Pudrayı yüzünüzün tamamına uyguladığınızdan emin olun. Yanaklarınızı havayla şişirirseniz tek bir noktayı bile kaçırmamış olursunuz.

Üçüncü adım: Rimel kullanırken işinize yarayacak birkaç tavsiyeye ne dersiniz? Öncelikle, gözlerinizi kocaman açın. Böylece rimelin yüzünüze temas edip dağılmasını engellemiş olursunuz. Gereğinden fazla rimel, kirpiklerinizin ağır ve yapay görünmesine neden olur. Dozunda kullanmanız çok önemli. Rimeli yumuşak bir geçiş ile sürüp gözlerinizi bir aşağı bir yukarı hareket ettirerek, kirpiklerinizin tamamının boyandığından emin olun.

Dördüncü adım: Herkes dudaklarının mükemmel görünmesini ister. Dudaklarınızı mümkün olduğu kadar açın ve ruju bu şekilde sürün. İşe yaradığını göreceksiniz.

Sonrasında: Gördünüz mü? Güzel görünmek için uğraşmanıza hiç gerek yok!