Merve Özkaynak: Glitter makyaj uygulaması


Güzellik
19/03/2019
Işıltılı ve çekici bir makyaj ile katılacağınız özel davetlerde gecenin yıldızı siz olabilirsiniz. Son dönemlerde trend olan makyaj uygulamalarından biri de glitter.

İlk olarak podyumlarda kıyafetlerde, ayakkabı ve çantalarda gördüğümüz metalik efektler şimdilerde makyaj uygulamaları ve kozmetik ürünlerine de yansımış durumda. Işıltılı bir makyaj tekniği olan glitter ile etrafınıza ışık saçmak sizin elinizde. 

İşte özel gecelerde uygulayabileceğiniz glitter makyajın sırları; 

Glitter makyaj için kusursuz bir ten oldukça önemli. Bu nedenle cildinize düzenli peeling uygulaması yaparsanız glitter makyaj için daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Bakımlı olmak güzel bir makyaj için ilk aşama diyebiliriz.

Nemlendirici ile yumuşattığınız cildinize makyaj ürünlerinin daha iyi yayılmasını sağlayabilirsiniz. Cildinizi nemlendirdikten sonra artık glitter makyajına başlayabilirsiniz.

Gözler 

Yaz mevsiminin ruhuna oldukça uygun olan glitter makyaj ışıltılı bir görünüm sunduğu için gece davetleri için son derece ideal bir görünüm oluşturuyor. Glitter makyaj için işe gözlerden başlayabilirsiniz. Gözlerinizi daha büyük ve çekici göstermek için pastel tonlarda seçeceğiniz sarı, pembe veya mavi tonlarda farları gözlerinize uygulayabilirsiniz. Farın daha naturel bir duruş sergilemesi için fırça yardımıyla uyguladığınız farı biraz dağıtmalısınız. Sonraki adımda ışıltılı dore bir far ile göz pınarlarına ve gözlerin bitiş kısmına renk vermelisiniz. Böylece bakışlarınız daha göz alıcı bir efekte kavuşur. 

Elmacık kemikleri 

Son dönemlerin popüler makyaj trendlerinden biri olan strobing trendini ışıltılı elmacık kemikleri elde etmek çin kullanabilirsiniz. Islak ve parlak kıvamda bir fondöten seçerek tüm cildinize uygulayın. Sonrasında aydınlatıcı bir ürün kullanarak elmacık kemiklerinizi öne çıkarmak için yatay dokunuşlarla ürünü yanaklarınıza uygulayın. Eğer cildiniz yağlıysa makyajınızı transparan bir pudra ile sabitleyerek daha kalıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Dudaklar

Işıltılı dudaklar için şeftali tonlarında seçeceğiniz mat rujunuzu parlak bir lip gloss ile daha ışıltılı bir hale getirebilirsiniz. Daha iddialı dudaklar içinse koyu tonlarda dudaklarınıza sürdüğünüz rujunuzdan sonra parlak lip glossunuzu sadece dudaklarınızın ortasına uygulayarak çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Işıltılı makyaj uygularken dikkat etmeniz gereken noktalardan en önemlisi ya gözlerinize ya da dudaklarınıza ışıltılı efekti uygulamanızdır. Böylece yüzünüzde makyaj dengesini yakalamış olursunuz.