Kış Makyajı Nasıl Yapılır?


Güzellik
2/01/2020
Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Kış makyajında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, nemlendiriciyi gözden kaçırmamaktır. Aslında bu bir cilt bakımı ipucu gibi dursa da, makyajı kışın ciltte uzun süre kalmasını sağlayan önemli bir faktördür. Cildin doğal ışıltısını artırmak için nemlendirici ile masaj yaparak cildinize biraz daha fazla zaman harcayın. Nemlendirme işleminde boyun bölgesini de unutmayın.

Makyaj bazından önce

Nemlendirme işlemini ne zaman yapmalısınız? Duştan sonra cildiniz hala nemliyken nemlendirdiğinizde, tazelenmiş ve gözenekleri açılmış cilde nemlendiricinin hızla nüfuz etmesini sağlarsınız. Ekstra parlaklık için C ve E vitaminleri içeren serumlardan da kullanabilirsiniz.

Kış makyajı ile ilgili ipuçları

Kışın cilt kurur ve pul pul dökülme eğilimi gösterir. Kış makyajında en önemli şey cildi parlak göstermektir. Bu sebeple nemlendirme önemlidir.

 

Pudra ten renginin daha solgun görünmesine sebep olabilir. Sıcak havalarda ciltte sebum üretimi fazla olur ve ten sürekli parmak görünür. Yazın pudra kullanımı anlaşılabilir bir şey ama kışın cildi matlaştırır. Pudra yerine, cilt tonunuzdan bir ton daha sıcak bir rengi olan nemlendirici bir CC krem kullanmanız iyi olur.

 

Geleneksel mat makyaj bazı yerine parlak bir makyaj bazı kullanılmasını kışın cildi daha parlak göstermek için ideal. Hafif parlak ya da ışıltılı makyaj bazındaki ince ışıltı, cildinize içeriden inanılmaz bir parıltı etkisi kazandırmaya yardımcı olur. Ayrıca rüzgarlı havadan makyajın cilde sabitlenmesine destek olur.

 

Kuru bir ciltten daha kötü olan tek şey, sürdüğünüz fondötenin cilt üzerinde kırış kırış durmasıdır. Fondötenin nemlendirici özellikli ve cilt üzerinde kayganlığı arttırıcı bir özelliği olması kış makyajı için idealdir. Özellikle kuruma eğilimli bir cildiniz varsa, bu tür bir fondöten kullanmalısınız. T bölgesinde yağlanma varsa, cildin sadece bu kısmında pudra kullanabilirsiniz.

 

Elmacık kemiklerine ışıltı eklemek tüm kış makyajı anlatımlarında rastlayacağınız bir özelliktir. Bunun için en iyi ürün, allık yerine ışıltılı özellikli ve sıvı bir parlatıcı kullanmak olacaktır. Kışın cildin daha çok kuruyor olması, makyajın daha kolay ciltten uzaklaşmasına sebep olur. Cilt için üretilmiş spreyler kış makyajının ciltteki kalıcılığını arttırır. Gün içinde bu spreyleri yanınızda taşıyarak cildi nemlendirebilirsiniz. Ayrıca makyaj sabitleyici sprey de kullanabilirsiniz. 


kış makyajı önerileri 

2020 kış makyaj trendleri

1.Klasik kırmızı

Tam yüz makyaj için vaktiniz mi yok? Dert etmeyin. Sizi oyalayacak göz makyajını bugünlük bir kenara bırakın. Temel bakımınızı yaptıktan sonra ve baları tamamlayınca kırmızı ruja geçin! Asla eskimiyor ve her yıl tekrar gündeme geliyor. Highlighter ve allık kısmını da halledince maskara ve kırmızı ruj ile makyajınızı tamamlayın. Kırmızının en sevdiğiniz tonlarını kullanın. Kırmızı ruj seçerken ipuçları: Bileğinizin içinde deneyin. Burası dudak renginize en yakın yer. Ten rengisiniz çok açık ise yabanmersini gibi hafif parlak kırmızıları tercih edin. Koyu tenlerde bazında turuncu olan kırmızılar daha etkili oluyor. Buğday ve açık buğday tenli kadınlar karmen kırmızısı gibi klasik kırmızılar kullanabilir. Yine de mevsimden mevsime değişen ten rengi için en iyisini deneyerek bulabilirsiniz.

 

2. Parlayan gözler

Yine bu kış makyajı da sizi hızla evden çıkaracak türden. Göz makyajınız için altın, roze ya da gümüş dilediğiniz bir göz farını seçiyorsunuz. Bu farkların iyi tarafı kötü bile sürseniz kendini belli etmemesi. Bu yoğun bir iş ya da ev yaşamı olan kadınlar için ideal bir far. Özellikle kışın parlaklık teması 2020’de çok ön plandayken, kendinize ışıltılı bir far ve kalem almanın vakti gelmiş olabilir. Gözlere ışıltıyı uyguladıktan ve maskaradan sonra, şeftali ya da nude tonlarında bir ruj ile tamamlayın.

 

3.Utangaç yanaklar

Bir diğer basit kış makyajı da yanaklara ağırlık vermek. Nasıl ki kış soğuğunda yanaklar kızarmaya eğilimli ise bunu makyaja yansıtarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Parlatıcı ve maskara ile tamamlayın.

 

4.Bordonun gücü

Bordo bu sene de hiçbir yere gitmiyor ve tüm smokey göz makyajı türlerinde ön plana çıkıyor. Baz olarak gözlere açık kahverengi ya da nude bir ton sürün. Sonra göz kapağınızın dış köşesine bordo tonunu yedirin. Devamında eye liner ile dış farı destekleyin. Maskara ile tamamlayın. Bu gözlere nude ya da gece dışarı çıkacaksanız bordo ruj ile destek verebilirsiniz.

 

5.Yılbaşı ağacı etkisi

Yeni yılın parlaklığı sadece yılbaşına özel değil. Kış boyunca parlaklık teması ön planda. Tam bir ışıltı için yanak, dudak ve gözlerde ayrı ayrı parlaklığı kullanabilirsiniz. Hem primer yani baz, hem de highlighter’ı ışıltılı tercih edin. Parlak göz kalemi, ışıltılı allık ve ruj ile tamamlayın.

 

6.Kara kaşlar, kara gözler

Kalın ve belirgin kaşlar bu sene de moda olmaya devam ediyor. Doğal bir kalınlık ve kavisli olmayan şekiller ön planda. Kaşlarınızı kaş kalemiyle belirginleştirdikten sonra gözlerde klasik bakışa odaklanın. Gri ve siyah tonlarında farı eye liner ile tamamladıktan sonra, her zaman tercih ettiğiniz ruju kullanın.

 

7.Deli renkler

Kışın bir diğer güzel tarafı, koyu ve güçlü renkleri kullanabiliyor olmak. Parlak turuncu ve pembeler, kobalt mavisi, fosforlu renkler, petrol yeşili gibi yaza ağır gelen renkleri gözlerde özgürce kullanabileceğiniz bir mevsim. Dikkat edilmesi gerekense gözler çok yoğun olduğunda dudaklarda renksiz parlatıcılar ya da simli ürünler kullanmak.