Doğal görünümlü makyajın sırları


Güzellik
13/02/2020
Makyaj trendlerinin devamlı değişmesine rağmen, hiçbir zaman modası geçmeyen bir makyaj türü varsa o da “doğal” makyajdır.

Fakat küçük bir tehlike var. Doğal görünüm, beceriyle uygulandığında ve siz sanki hiç makyaj yapmamış gibi göründüğünüzde olmuş demektir. İşte bu görünümü elde etmek için ipuçlarımıza göz atın!

Fondöten, BB krem ya da cildi nötrleştiren bir baz, ince tabaka halinde uygulandığında doğal makyajın esasını oluşturur. Tabii gözaltındaki morluklarla ve ciltteki lekeler kapatıcıyla kapatılmalı. Fondöteni lekenin etrafına doğru yayarsanız kalıp olarak görünmesini engellemiş olursunuz. Fondötenin cinsi parlak olmalı, mat fondötenden kaçının. Çünkü cilt normalde parlaktır. Göz çevresine fazla kapatıcı kullanmayın. Göz farı seçerken cildinizle uyum sağlayabilecek bej tonlarını ya da açık portakal rengini tercih edin. Göz çukurunu ortaya çıkaracak şekilde uygulamanız yeterli.

Göz çevreniz şişkinse göz etrafına iki farklı ton kullanarak gölgelendirme yapabilirsiniz fakat yine aşırıya kaçmayın. Göz çevresini gözlerini büyük göstermek isteyenler için kilit nokta. Ama doğal görünüm için keskin çizgilerden kaçınmanız gerek. Göz kirpiklerinin aralarını eyeliner ile doldurmanız yeterli. Eğer çizgi çekmek istiyorsanız bu çizginin son derece ince olmasına özen gösterin. Gül rengi yanaklarsa makyajın en önemli kısmı. Tabii rengi önemli. Yanaklarınız için seçeceğiniz rengin cilt renginizle uyumlu olmasına özen gösterin. Normalde yanaklarınız kızardığında ne renk olur? Buna ya da dudak renginize dikkat ederek, o tona yakın bir renk seçin. Allığı normal makyajda yaptığınız gibi çizgi şeklinde değil genişçe yayın. Ruj içinse koyu renkleri değil, hafif ve parlak renkleri tercih edin!