Tüylerden kurtulmakla ilgili doğru bilinen yanlışlar - Bölüm 2


Güzellik
24/10/2018
Gillette Venus tıraşla ilgili merak ettiklerinizi açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Tüylerimden kurtulurken tıraş bıçağı kullanmak bronz ten rengimin daha çabuk açılmasına neden olur.
Bu kesinlikle doğru değildir. Aslında, düzenli tıraş olarak cildinizin pul pul olan üst yüzeyini ölü derilerden arındırabilir ve altında saklanan muhteşem parlaklığı ortaya çıkarabilirsiniz.

Eğer acelem varsa su olmadan tıraş bıçağı kullanmam sorun değil.
Bunu tavsiye etmeyiz! Su—ve tıraş jeli—rahat bir tıraş için çok önemlidir. Tıraş bıçaklarının cildiniz üzerinde rahatça kaymasını sağlar. Eğer aceleniz varsa Venus Breeze tıraş makinesini deneyebilirsiniz—entegre jel barları sayesinde, sabuna gerek kalmadan yalnızca ıslatarak pürüzsüz bir tıraş sağlar. 

Tüylerimden kurtulurken her gün tıraş bıçağı kullanırsam cildim zarar görür.  
Yanlış! Eğer tüylerinizin yapısı onları her gün almanızı gerektiriyorsa, sık sık tıraş bıçağı kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Hatta tıraş bıçağı kullanmak üstteki ölü deriyi cildinizden uzaklaştırarak sağlıklı bir görünüm sağlamanıza yardımcı olur. Venus tıraş makineleri nazik bir kayganlıkla ipeksi pürüzlükte bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacak özelliktedir.

Aynı bölgenin üzerinden tıraş bıçağıyla tekrar tekrar geçersem cildim daha pürüzsüz olur.  
Kesinlikle hayır! Defalarca aynı bölgeyi tıraş etmek yalnızca cildinizin daha çabuk tahriş olmasına neden olur. Eğer pürüzlü bölgelerle veya ısrarcı tüylerle karşılaşıyorsanız körleşen tıraş bıçağını değiştirmenizin vakti gelmiş olabilir.

Babamın ya da erkek kardeşimin tıraş bıçağını kullanmamda bir sakınca yok.
İkinizin de vücut hijyeni ve cilt sağlığı açısından bunu tavsiye etmeyiz. Erkekler yalnızca sakal bölgesinde tıraş bıçağı kullanır. Oysa kadınlar vücutlarında çok daha geniş bölgelerdeki tüyleri alırlar ve onlar için tasarlanan tıraş makineleri kıvrımlarına ve cilt yapılarına özel tasarlanmıştır.