Tıraş Olmak ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar!


Güzellik
13/04/2022

Tıraş edilen tüyler daha koyu, kalın ve sert uzar!

Asla! Tüylerinin uzama şekli tamamen genetik yapına ve hormonlarına bağlıdır. Tüylerini almak istediğin bölgeyi ne kadar tıraş edersen et tüylerin daha sık ya da kalın çıkmaz, yalnızca tüyler yeniden uzamaya başladığında küt uçları daha kalın çıkıyorlarmış gibi görünür.

Tıraş olmak cildim için zararlı!

Hayır! Tıraş olarak cildinizi ölü derilerden arındırır, kollajen üretimini harekete geçirerek cansız deri tabakasından kurtulabilirsiniz. Ayrıca Gillette Venus acısız, pratik ve sert kimyasallardan uzak bir yöntemdir. Üstelik en kısa tüyleri bile alabildiği için tüylerin uzamasını beklemenize gerek kalmaz.

Tıraş olmak cildimin kurumasına ve pul pul olmasına sebep olur.

Tam tersi! Tıraş olmak, cildinin üst kısmındaki ölü deriyi uzaklaştırarak doğal peeling etkisi yaratır. Bu sayede cildinin yumuşamasına ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

Tıraş olmak bronz ten rengimin daha çabuk açılmasına neden olur.

Hayır, çünkü ten rengi tıraş edilmez! Düzenli tıraş cildinizin pul pul olan üst yüzeyini ölü derilerden arındırır ve daha parlak görünmesini sağlar.     
   

Pürüzsüz bir tene sahip olmak için güzellik salonuna gitmeliyim.

Tüylerden kurtulmak için birçok seçeneğin var. Fakat Gillette Venus, acısız ve pratiktir; evindeki konforu bırakmana gerek kalmadan nereye gidersen yanında taşıyabilirsin. Üstelik 4’lü yedek başlıkları 4 aya kadar kullanım* sağladığı için bir adet Venus 4'lü başlık paketi tüm yaz sezonu boyunca mükemmel pürüzsüzlüğe ulaşman için yeterlidir.

Tıraş bıçakları bir kez kullanılıp atılır!

Gillette Venus ürünleri kulan at tıraş bıçakları ve başlığı değiştirilebilen tıraş makineleri olarak ikiye ayrılır. Başlığı değiştirilebilir olan tıraş makinelerini tercih ettiğinizde yeni yedek başlık paketleri satın alarak aynı tıraş makinesi gövdesini kullanmaya devam edebilirsiniz. Üstelik bütün Gillette Venus yedek başlıkları ile bütün Venus tıraş makinesi gövdeleri uyumludur.