Pürüzsüzden İpeksi Pürüzsüze Epilasyon İçin Basit İpuçları


Güzellik
17/11/2022

Her kadının cildinde aradığı en önemli şeylerden biri de ipeksi pürüzsüzlüğe erişmek. Hazırladığımız epilasyon için basit ipuçları ile artık hedefiniz gerçek olacak.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak her kadının öncelikli cilt hedeflerinden biri. Pürüzsüzden ipeksi pürüzsüze ulaşmak artık oldukça kolay. Bunun için tek ihtiyacınız bir epilasyon aleti! Doğru epilasyon önerileri ile istediğiniz cilde kavuşabilirsiniz. Sizin için epilasyon için basit ipuçlarını derledik. Keyifli okumalar!

_-P_3609_1

Doğru Epilasyon İçin Öneriler

Kullanacağınız her epilasyon tekniği için gerekli olan bazı kurallar var. Öncelikle epilasyonu her zaman temiz bir cilde uygulamanız gerekir. Bunun için cildinizin yağdan en doğru şekilde arındırılmış olması önem taşır. Üstelik cildin temiz olması epilasyon aleti kullanımından sonra pürüzsüz bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Doğru epilasyon öneriler şu şekilde:

·      Unutmamanız gereken bir diğer unsur ise epilasyon makinesi kullanmadan 24 saat önce krem sürmemek. Krem sürmediğinizde hem cildinizin kuru kalmasına hem de yeniden yağlanmamasına yardımcı olursunuz. Üstelik bazı krem ve yağları 24 saat öncesine kadar sürmediğinizde cildinizde tahriş oluşmasını da engellersiniz.

·      Epilasyon işlemini sık sık gerçekleştirmemeniz büyük önem taşır. Sık yapılan epilasyon işlemi cildin tahriş olmasına neden olmanın yanı sıra nem ve yağ dengesine de zarar verir. Bu durum pürüzsüz bir görünüme de engel olur.

·      Cildinize uygun bir epilasyon tekniğini uygulamanız cildinize büyük fayda sağlar. Örneğin hassas ciltlerde ağda kullanımı kızarıklara neden olur. Bazı epilasyon kremleri ise alerjik ciltlerde sorun yaratabilir. Bu nedenle seçim yaparken cildinizi iyi tanımanız gerekir.

_-slide_48_image_01

Epilasyon Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Günümüzde çok çeşitli epilasyon yöntemleri var. Bu yöntemlerin her biri farklı ciltlere hitap eder. Her epilasyon tekniği için dikkat etmeniz gereken unsurlara gelin birlikte göz atalım:

SE9InUseBathtub

1.   Epilatör

Epilatör aleti, epilasyon işlemlerinde en çok tercih edilen tekniklerden biri olarak biliniyor. Eğer vücut epilasyonu için bir epilatör tercih edecekseniz, tüylerinizi çıkış yönünün aksine almalısınız. Ayrıca epilatörün en kısa tüyleri de alabilmesi için çok yönlü hareketler uygulayarak cildinizin üzerinden geçebilirsiniz. Cildin tahriş olmaması adına epilatör aletini fazla bastırmamaya özen gösterin.

shutterstock_1162475578

2.   Tıraş Bıçağı

Tıraş bıçağı sağladığı kolaylık nedeni ile sıklıkla tercih ediliyor. Eğer tüylerinizi tıraş bıçağı ile almaya karar verirseniz bu işlemi kuru yapmamanız büyük önem taşır. Duşta dahi tıraş bıçağı ile tüylerinizi alırken jel ya da köpük kullanın. Bu sayede yaşanabilecek yaralanmaların ve tahrişin önüne geçebilirsiniz.

shutterstock_619562813

3.   Ağda

Ağda ile tüy almak için cildinizin kuru ve temiz olması gerekir. Ağdayı, tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın. Çekme işlemini ise tam tersi yönden gerçekleştirin. Tahriş yaşanmaması için aynı bölgeye arka arkaya uygulama yapmamalısınız.

shutterstock_493696552

4.   Epilasyon Kremleri

Epilasyon kremi ya da jeli kullanmadan önce mutlaka bir alerji testi yapmalısınız. Aksi takdirde istenmeyen durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Ardından kremi ya da jeli uygulamadan cildinizin temizliğinden emin olun.

_-P_3609_190427_KV_S5_IPL_Retail_AP_108_v3_CL

Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Epilasyon öncesinde ve epilasyon sırasında yapmanız gerekenlerden bahsettik. Peki, epilasyon sonrası cilt bakımı nasıl olmalı? Gelin bu sorunun yanıtını birlikte inceleyelim.

·      Epilasyon sonrası cildin oldukça hassaslaştığını unutmamak gerekiyor. Bu nedenle özellikle ağda ya da lazer epilasyon aleti uyguladıysanız güneş ışınlarından uzak durmalısınız. Doğrudan güneş ışınları ile temasa geçmek hassas cilde zarar verir. Aynı zamanda terlemeyi artırarak cildin tahriş olmasına neden olabilir.

·      Epilasyon uygulamasının ardından cildi yatıştırmalısınız. Bunun için cildinize uygun bir nemlendirici tercih edin. Bu sayede cildinizdeki gerginlik azalacaktır.

·      Cildiniz üzerindeki batık görünümünü azaltmak ve cildi ölü derilerden arındırmak için peeling uygulaması yapabilirsiniz.

SE9BronzeInUseInWater

Epilatör Kullanmaya Yeni Başlayanlar Epilatör Kullanımı Önerileri

Epilatör uygulaması tüylerin kökünden alınarak uzun süre rahat etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda evde lazer epilasyon yapmanıza yardımcı olacak epilatör modelleri, tüylerinizin azalmasını da sağlar. Eğer siz de epilatör kullanmaya yeni başlıyorsanız, doğru yerdesiniz! İşte sizin için epilatör kullanım önerileri:

·      Duşta kullanılabilen epilatör aletleri ile daha kolay tüy alabilirsiniz.

·      Cildinizi gergin tutun, bu işlem cildin morarmasını engeller.

·      Epilatör modelini cildinize yakın tutun.

·      Tüyleri büyüme yönünün tersinden aşağıdan yukarıya doğru alın.

Braun Epilatör Çeşitleri

Braun, ipeksi pürüzsüzlüğe geçiş aşamasında size kusursuz derecede yardımcı oluyor. İşte size fayda sağlayacak Braun epilatör çeşitleri:

·       Braun Lazer Epilasyon

Braun lazer epilasyon ürünü; sarı, kızıl, kahverengi ya da gri, beyaz gibi tüyler üzerinde son derece etkili olarak karşımıza çıkıyor. Nazik ve ekstra nazik ayarları bulunan epilasyon cihazı, yüz epilasyonu için de uygun.

·      Braun Islak & Kuru Epilatör

Tüyleri hassas bir şekilde almanıza yardımcı olan Braun Silk Epil ıslak & kuru epilatör, duş esnasında da epilasyon yapmanızı sağlıyor. Üstelik suda sık kullanımda epilasyon neredeyse acısız hale geliyor.

·      Braun Güzellik Seti Epilatör

En iyi epilasyon aleti arasında adını duyurmuş olan marka, Braun güzellik seti ile de dikkat çekiyor. Set içerisinde çeşitli başlıklar yer alıyor. Bu sayede yüz, bacak, bikini bölgesi gibi vücudunuzun çeşitli yerlerine epilasyon uygulayabilirsiniz. Üstelik set, ıslak epilasyon için de uygundur.

·      Braun Yüz Epilatörü

Sadece yüzünüze epilasyon uygulamak istiyorsanız, Braun yüz epilatörü kullanımını tercih edebilirsiniz. Ağdanın bile yakalayamadığı en kısa tüylerde etkili olan ürünün, yüz temizleme fırçası da bulunu

9665381761054