Herkes ışıldayan bir cilde sahip olabilir!


Güzellik
28/04/2021
Bakımlı görünmeyi kim istemez. Işıltılı bir cilt, bakımlı görünmenin en önemli öğesidir. Birazcık yatırım, doğru ürünler, olumlu düşünceler ve stresten uzak bir yaşamla istediğinize kavuşabilirsiniz. Ne bekliyorsunuz?

Gün başlarken ve biterken hep aynı şekilde cilt bakımı yapmalısınız. İşe her zaman temizlikle başlayın. Cildinize uygun bir ürün seçin. Faydalı olduğunu düşündüğünüz cilt bakım ürünleriniz ancak cildiniz temiz olduğunda etkin hale gelir.

Temizledikten sonra cildinize 2 dakika boyunca masaj yapın. Masaj, yüz kaslarınızı hem rahatlatır hem de kan dolaşımını arttırarak cildinize esneklik kazandırır. Cildinizi hoş bir şekilde uyandırmanın yanında, ışıltılı bir dokunuş sağlamış olursunuz. Sıkıcı bir toplantı ya da parti öncesi de bu yöntemi deneyebilirsiniz. 

Güneşteki UV ışınları cildinize zarar verir ve kırışıklıklara sebep olur.  O yüzden günlük kullanım için mutlaka koruma faktörü olan bir krem seçin. Geceleri cildiniz dinlenir ve yenilenir. Geceleri besleyici bir krem kullanmayı ihmal etmeyin. Boynunuza ve dekoltenize de mutlaka sürün. 

Uzun vadede kırışıklıklardan kaçamazsınız ama yaşlanma karşıtı kremlerle yaşlanma sürecini yavaşlatabilirsiniz. Bu arada, yaşlanma karşıtı kremlerin kırışık önleyici etkisi de olacaktır.

Haftada bir cildinize ekstra nemlendirici bakımı yapın. Yoğun nemlendiricili maskelerden kullanabilirsiniz. Uyku öncesi uygulayın ki bir sonraki güne yumuşacık ve ışıltılı bir ciltle uyanın!