Epilasyon Önerileri


Güzellik
13/01/2022

Epilasyon Önerileri

Bu kılavuz size kadınların bacaklarınızın bakımıyla ilgili bilmek istediğiniz her şeyi anlatıyor. Hangi tüy alma yönteminin sizin için en iyisi olduğunu öğrenin, uzman önerilerimizi inceleyin ve tıklayarak hem epilatör tavsiyeleri ve epilasyon önerilerini okuyun, hem de kendinizi daha iyi hissetmenin yollarını keşfedin. Nereden başlamak istersiniz?

Epilasyonda yeni olanlar

Her şeyin bir sırası var, endişelenmeyin! Epilatörle tüy alma gerçekten çok kolay. Burada epilatörün nasıl kullanılacağına dair tüyo ve numaraların yanı sıra dünyadaki 18 milyondan fazla kadının neden ciltleri ve eğilatörle tüy alma konusunda Braun Silk-épil'e güvendiğini açıklayan gerçekleri bulabilirsiniz.

Epilasyon yapmadan önce

Epilatörle tüy almak için en uygun zaman hangisidir? Özel bir etkinlikten kaç gün önce yapılmalıdır? Epilatörle bacak almadan önce, "İpeksi bacaklarıma bakın" der gibi duran elbisenizi giymeyi planladığınız geceden bir gece öncesidir. Bu durumda kızarıklıkların geçmesi için 24 saatiniz olur.

Günün hangi saati en iyidir? Epilasyon randevusu için en iyi vakit gecedir. Daha rahat olursunuz ve ortaya çıkabilecek küçük cilt kızarıklıkları sabaha kadar yok olur. Cildimi nasıl hazırlamalıyım? Tamam kızlar, işte eğlenceli kısım: cildinizi hazır hale getirmek ve aklınızdaki endişeleri ortadan kaldırmak için 3 basit adım.

1. Suya dalın! Ilık bir duş cildinizi pırıl pırıl yapar ve tamamen rahatlatır. Duşunuzu alırken suyu sıcak tutun ama nazik cildinizin kurumaması için çok sıcak olmasın.
2. Cildinizin ölü hücrelerini temizleyin. Su sıçratırken cildinizin ölü hücrelerini temizlemek epilasyonu daha nazik hale getirir ve içe doğru büyümüş tüylerden kurtulmanızı sağlar.
3. Ovun! Aptalca gelebilir ama cildinizi kuru havlu ile ovmak tüylerin dikilmesini ve hatasız sonuç almanızı sağlar. Tabii ki bazı inatçı kıllar her zaman yatık durur, bu nedenle Braun Silk-épil SoftLift system® bu kısa ve inatçı tüylerin cımbızlara yönelmesini sağlar.
Hangi bölgeden başlamalıyım? Acıya en az duyarlı bölge olan bacaklardan başlayın. Sonra koltuk altı ve bikini bölgesi gibi daha hassas bölgelere geçin.

Epilasyon yaparken

Epilasyon acıtır mı? Güzellik adına hoş olmayan bir sürü şey yapıyorsunuz: kaş alma, cımbız, dövme yaptırma! Ama söz konusu epilasyon olunca Silk-épil buz eldiveni ve masaj tekerlekleri gibi özellikleri sayesinde acıyı en aza indirerek tüy alma işlemini ekstra nazik hale getirir.

Epilatör nasıl tutulmalıdır? Doğal olmalıdır, bu nedenle fazla baskı yapmayın! Epilatörü bacaklarınız ile 90 derecelik açı oluşturacak şekilde tutarken aynı zamanda elinizle cildinizi hafifçe çekerek epilatörü kaydırmayı daha kolay hale getirebilirsiniz. Ama fazla bastırmayın, epilatörü hafifçe cildinize değdirin. Ayak bileği ve kıvrımlı kısımlar gibi sıkıntılı bölgeleri kafanıza takmayın, döner başlık bu kıvrımların üzerinde rahatça döner.

Ne kadar hızlı yapmalıyım? Yavaş ol Speedy Gonzales! Ayak bileği ile diz arasında yaklaşık 15 saniye harcayın. Çok hızlı giderseniz tüy kopabilir ve bunun sonucunda içe doğru uzayabilir.

Epilasyon için su kullanmalı mıyım? Braun Silk-épil 7 Islak ve Kuru Çift Etkili Epilatörükullandığınız takdirde duşta veya banyoda ekstra nazik epilasyon yapabilirsiniz. Diğer Silk-épil modellerini kullanıyorsanız ilk önce cildinizi yumuşatmak için duş alın veya banyo yapın, sonra epilasyon yapmadan önce iyice kurulanın.

Epilasyondan sonra ne yapılmalı?

Epilasyondan sonra ne yapılmalı hepimizin sık sorduğu bir soru, özellikle de son dakika epilasyonla bacak alma işleminden sonra. Çünkü bu işlemi biz kadınlar genellikle aciliyetten hep son dakikaya bırakırız ve ciltte kızarıklık olabilir. Epilasyondan sonra cildinizi sabunla yıkamak tahrişe sebep olabilir. Bunun yerine kızarıklık giderici bir krem kullanmak iyi olabilir. Braun’un ıslak epilasyona da izin veren epilatörleri ile daha hassas bir epilasyon mümkün. Cilde masaj yaparak hassiyeti azaltın.

Cildimi nasıl şımartabilirim?  Nemlendirin. Altın Kural - Önce değil sonra nemlendirin.  Epilasyondan önce nemlendirmek tüyleri kayganlaştırır ve cımbızların tutmasını zorlaştırır. En iyi sonucu elde etmek için kaliteli bir vücut losyonu kullanın.
Ne sıklıkta epilasyon yapmalıyım? Epilasyonda yeniyseniz haftada bir kez epilasyon yapın; her defasında rahatsızlığın azaldığını ve memnuniyetin arttığını hissedeceksiniz. İyice öğrendiğinizde seyrekleştirin ve üç haftada bir epilasyon yapın.