7 adımda nasıl tıraş olunur?


Güzellik
4/01/2022

7 adımda mükemmel tıraş

Nasıl tıraş olunur? Pürüzsüz bir cildi herkes sever. Jilet ile tüy alma uzun bir haftanın ardından yeni haftaya hevesle ve güzelce hazırlanmak; motivasyonu yüksek tutmak için de önemli. Ayrıca pürüzsüz bir cilt için düzenli tıraş da önem taşır. Kiminizin nasıl tıraş olunur konusunda uzman olduğunu biliyoruz ama biz yine hem yeni başlayanlar için, hem ağda veya diğer yöntemlerden vazgeçmek isteyenlere, hem de bu işi tam olarak profesyonel şekilde ele alamamışlar olanlarınıza yönelik nasıl tıraş olunur ipuçlarımızı listelemek istedik.


Braun ile güzellik salonunuzu çantanızda taşıyın! Pürüzsüz bir ciltle kendinizi güzel hissetmenin keyfini çıkarın.

Hemen Braun Ürünlerini keşfet.
Hemen kampanyaları keşfet.


Doğru tıraş nasıl olunur?

Doğru tıraş nasıl olunur sorusunun cevabını merak ediyorsanız okumaya devam edin. Tüylerin öncesinde ıslak olması, pürüzsüzlüğün ilk sırlarından biri. Eski tıraş makinelerini kullanmamak ve jiletin temiz olması da bir diğer konu. Başlıklarla “Doğru tıraş nasıl olunur?” Yazımızda.

1 - Keyif zamanı

Tıraşa başlamadan önce duş ya da banyo yapın. Erkek tüylerine göre daha ince olmasına rağmen kadın tüyleri, bakır tel ile aynı kalınlıktadır. Yine de tüylerinizi ılık suyla ıslatarak tıraşı %60 oranında kolaylaştırabilirsiniz.

Suda çok fazla kalmamaya çalışın. 15-20 dakikadan sonra su, derinizin buruşmasına ve hafif kabarmasına, tıraşınızın istediğiniz gibi olmamasına neden olur.

2- Jilet nasıl kullanılır?

Cildinizi tıraşa hazırlamak için jilet nasıl kullanılır sorusunun cevabı önemli. Sabun kullanmayın çünkü tıraş esnasında jiletin tıkanmasına neden olur. Ayrıca birçok sabun cildinizin kurumasına ve pul pul olmasına neden olur.Doğal yağları ve cildinizdeki nemi çıkarmak için bacaklarınızı ve koltukaltlarınızı yıkayın. Tıraştan önce yeterli miktarda nem bakımından zengin tıraş jeli uygulamak, tüylerinizi ıslak tutmanıza yardımcı olur ve jiletin deriniz üzerinde kolayca kaymasını sağlar. Satin Care Avakado tıraş jeli cildinizi yumuşak ve pürüzsüz tutmanız için iyi bir seçenektir. Ayrıca aloe, yasemin ve portakal çiçeği barındıran güzel ve hoş kokusuyla spa deneyimi sunar.

3 - Akıllı bir seçim yapın

Tıraş için en uygun donanımlı jileti seçmek önemlidir. Venüs, tüm kadınların tıraş ihtiyaçlarını karşılamak için eksiksiz bir jilet portföyü sunar. Venüs'ün yeni jileti Venüs Embrace'in, 5 bıçaklı tıraş sistemi ve nem koruyucu şeritleri, diğer rakiplerine göre, daha yumuşak ve daha rahat bir tıraş deneyimi sunar ve pürüzsüz bir cilt için tüm tüylerinizi önemli ölçüde alır. Dizleriniz ve bilekleriniz gibi zorlayıcı bölgelerde bile, bıçakların her biri tek tek cildinizle temas halinde kalır. Yenilikçi ve yumuşak tutuş sağlayan sapı ile kontrollü tıraş olmanızı sağlar.

4 - Zarif Görünün

Yeni bir jilet ile tıraş olun. Yeni jiletler daha yumuşak, daha rahatlatıcı bir tıraş sağlar ve kesikleri ve tahrişleri engeller. Jiletlerinizin başlıklarınızı, keskinliğini yitirdiğinde ya da tıraş sırasında rahatsızlık vermeye başladığında değiştirin. Tüylerin uzama süresi kişiden kişiye değiştiği için, başlıkların ne zaman değiştirileceğine en iyi kararı siz verebilirsiniz. Kadınlar ortalama olarak her 10 tıraştan sonra jiletlerini değiştirirler.

5 - Rahat ve sorunsuz bir tıraş

Tıraş olurken jiletinizi, mümkün olduğunca hafif bir dokunuş ve ufak bir güç ile en rahat olacağınız biçimde kullanın. Bikini bölgesini jiletle almadan önce ve diğer hassas bölgelerinizi köpükleyin. Jilet nasıl kullanılır? Tüylerin çıkış yönünde almalısınız. Terse doğru alırsanız tüylerin çok sert çıkmasına ve jiletin cildinizi tahriş etmesine sebep olabilirsiniz.

6 - Jilet ile bikini bölgesi nasıl tıraş edilir? Zor bölgelerle ilgili ipuçları

Bikini bölgesini jiletle almayı sona bırakın. Ayrıca dizlerinizin arkası, uyluk kemiğiniz ve bilek bölgeleri ile kemiğin cilt yüzeyine yakın olduğu bölgeler tıraş edilmesi güç alanlardır. Jilet ile bikini bölgesi nasıl tıraş edilir? Venüs jiletlerinin özelliği olan oval biçimli başlığı manevra kabiliyetini maksimum seviyeye çıkararak, tıraş edilmesi zor alanları kolaylıkla tıraş etmenizi sağlar. Tıraş olmanızı kolaylaştıracak başka bir yol ise bu bölgeleri tıraş jeli ile olabildiğince ıslak tutmaktır. Bikini bölgesini jiletle almak için farklı bir başlık kullanmak hijyenik açıdan daha iyi olacaktır.

7 - Nemlendirmek, nemlendirmek, nemlendirmek

Biliyoruz ki duştan veya jilet yaptıktan sonra kremlenmek biraz vakit oluyor ve he seferinde mümkün olmuyor. Ama jilet yaparken sadece tüyleri almayız. Derimizde de ölü olan hücrelerden arınırız ve cildimiz açık hale gelir. Üst yağ tabakasını da geçici olarak azaltmış oluruz. Bunu dengelemek için tıraştan sonra krem sürmek şart. Bacaklarınıza krem sürmek, cildinizin yumuşak ve nemli kalmasına yardımcı olur tabii parlatıcı kremler kullanmamanızı öneriyoruz. Tıraşınızı bitirdikten sonra, nem zengini kreminizi kullanın ve özgürlüğün tadını çıkarın.