Gardırop Düzenleme İçin İpuçları


Güzellik
8/04/2020
Havalar değiştikçe, kıyafetlerimiz de değişir. Mevsimlik gardıropların bir hayranı mısınız, yoksa mevsimler üstü bir gardırop mu yaratmak istersiniz? Size bu işi bir kaç adımda çözmekte yardımcı olacak bazı tüyolarımız var.

Mevsimlik gardırop hayranları için

Bir liste ile başlayın. Gelecek sezon için tüm önemli temel parçaları bir kağıda yazın. Örneğin:

Soğuk günler -yağmurluk, pardösü, hırkalar, balıkçı kazaklar, atkılar, ceketler, taytlar.

Sıcak günler: elbise, etek, şortlar, kısa üstler vb.

Bu önemli parçaları geçiş dönemi kıyafetlerinin önüne koyun, geri kalan her şey için farklı alternatifler mevcut. Onları gardırobun arkasında saklayabilirsiniz. Burada zaman harcamalı ve her şeye karar vermelisiniz. Tüm bir yıl boyunca bir giysiyi giymediyseniz, onu bir arkadaşa veya aile üyesine verebilirsiniz.

İstemediğiniz kıyafetleri dolapta istemiyorsanız, onları başka bir yerde saklamalısınız. Kıyafetleri saklamadan önce onları her zaman yıkayın ve kurutun. Temizlik için sadece Ariel kullanın, böylece giysileriniz küf ve güvelerin hasarına daha az uğrasın.

Yatak altına konulabilen saklama çantalarını kullanın. Süveterleri ve yünlüleri saklamak için harikadır.

Elbise torbaları kullanın. Şeffaf torbalar kullanın, böylece içinde ne olduğunu unutmazsınız. Takım elbise, gece kıyafeti ve elbiselerinizi gelecek sene onları kullanmaya kalktığınızda buruşuk olmayacak şekilde saklayın.

Dikey alanınızı genişletin. Şeffaf saklama kutuları akıllı ve basit bir yöntem olarak mükemmeldir.

Sezon boyunca düzeninizi korumak için, "biri girerse, diğeri çıkar" kuralını uygulamaya çalışın. Yeni bir şeyler aldıysanız, eski bir şeyi dolaptan çıkarmalısınız.

Mevsimler üstü gardırop hayranları için

Hiçbir şeyi başka bir tarafa kaldırmak zorunda değilsiniz, sadece gardrobunuz önünde 45 dakika harcayın. Her bir parça için şu soruları cevaplamalısınız: Bu giysiyi üç farklı stilde kullanabilir miyim? Bu giysiyi üç farklı yolla daha sıcak hale getirebilir miyim? Bu testten geçen kıyafetler, her zaman elinizin altında olmalı. Bu ayrıca gardrobunuzu daha iyi tanımanızı sağlar ve size sonsuz kombinasyonlar yapma imkanı verir. Onları Ariel ile yıkayın ve sezon ne olursa olsun, tüm elbiseleriniz hazır bulunsun.