Yıkama sembollerini tanıyor musunuz

Yıkama sembollerini tanıyor musunuz

0
Yeni kıyafetlerin bir yıkamada eskimesini istemiyorsanız, etiketlerinde yer alan sembollerin ne anlama geldiğini öğrenin!

YIKAMA SEMBOLLERİ

Çamaşır makinasında yıkanabilir Çamaşır makinesinde, normal / Ürün, çamaşır makinesinde sıcak suyla ve deterjanla yıkanabilir ve durulanabilir.
Çamaşır makinasında 30 derecede yıkanabilir Çamaşır makinesinde, soğuk / Su sıcaklığı 30 dereceyi ( veya 65F ila 85F) geçmemelidir.
Çamaşır makinasında 40 derecede yıkanabilir Çamaşır makinesinde, ılık / Su sıcaklığı 40 derece (veya 105F) geçmemelidir.
Çamaşır makinasında 50 derecede yıkanabilir Çamaşır makinesinde sıcak / Su sıcaklığı 50 dereceyi (veya 120) geçmemelidir.
Çamaşır makinasında 60 derecede yıkanabilir Çamaşır makinesinde, sıcak / Su sıcaklığı 60C dereceyi (veya 140F) geçmemelidir.
Çamaşır makinasında 70 derecede yıkanabilir Çamaşır makinesinde, sıcak / Su sıcaklığı 70 dereceyi (veya 160F) geçmemelidir.
Çamaşır makinasında 95 derecede yıkanabilir Çamaşır makinesinde, sıcak / Su sıcaklığı 95 dereceyi (veya 200F) geçmemelidir.
Çamaşır makinesinde yıkanabilir, ütü gerekmez Çamaşır makinesinde, ütü gerekmez / Bu sembol, ürünün sentetik oranının yüksek olduğu ve çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra ütü gerektirmediği anlamına gelir.
Çamaşır makinesinde, hassas yıkama Çamaşır makinesinde, hassas yıkama / Çamaşırınızı makinenin hassas ve kısa programında yıkayın demektir.


AĞARTMA SEMBOLLERİ

Ağartıcı kullanılabilir Ağartıcı kullanılabilir / Bu sembol yıkama derecesi dikkate alınmaksızın ağartıcı kullanılabileceğini belirtir.
Gerekli durumlarda ağartıcı kullanılabilir Gerekli durumlarda ağartıcı kullanılabilir / Yıkanacak olan çamaşır beyaz olsa bile renkliler için üretilen yani klorsuz ağartıcılar kullanılabilir.
Ağartıcı kullanılamaz Ağartıcı kullanılamaz / Ürünün hem renk hem de doku olarak ağartıcı
kullanmaya elverişli olmadığını belirtir.


SIKMA SEMBOLÜ

Ağartıcı kullanılabilir Ağartıcı kullanılabilir / Bu sembol yıkama derecesi dikkate alınmaksızın ağartıcı kullanılabileceğini belirtir.


KURUTMA SEMBOLLERİ

Kurutma makinesi, normal Kurutma makinesi, normal / Bu sembol, ürünün en sıcak ısı ayarında kurutabileceğini anlamını taşır.
Kurutma makinesi, normal-düşük ısı Kurutma makinesi, normal-düşük ısı / Ürün ısı ayarının en düşüğüyle kurutulabilir.
Kurutma makinesi, normal-orta ısı Kurutma makinesi, normal-orta ısı / Orta ısı ayarında kurutulabilir anlamına gelir.
Kurutma makinesi, normal- ısısız Kurutma makinesi, normal- ısısız / Ürünün ısı olmadan veya yalnızca hava sirkülasyonu ayarında kurutulabileceğini ifade eder.
Kurutma makinesi, hafif Kurutma makinesi, hafif / Ürünün yalnızca hafif ayarda kurutulabileceğini belirtir.
Makinede kurutulmaz Makinede kurutulmaz / Ürünün, kurutma makinesinde kurutulmak için uygun olmadığını gösterir.
İpte kurutma İpte kurutma / Bu sembolün yer aldığı ürün, yıkandıktan sonra içerde veya dışarıda ipe asılarak kurutulmalıdır.
Sıkmadan kurutma Sıkmadan kurutma / Ürün ipe veya başka bir şeye asarak kurutulmalıdır.
Sererek kurutma Sererek kurutma / Ürün düz bir zemine yayılarak kurutulmalıdır.
Gölgede kurutma Gölgede kurutma /Ürün güneş ışığından koruyarak kurutulmalıdır.


ÜTÜLEME SEMBOLLERİ

Her sıcaklıkta buharlı ya da kuru ütüleme yapılabilir Her sıcaklıkta buharlı ya da kuru ütüleme yapılabilir / Bu sembol, ürünün düzenli ütü istediğini ve her ısıda güvenli bir şekilde ütülenebileceğini anlatır.
Ütü, düşük ısı Ütü, düşük ısı / Ürünün düzenli ütüleme istediği, buharlı ya da yalnızca düşük ısıda (110 derece / veya 230F) ütülenebileceği yapılabileceği anlamına gelir.
Ütü, orta ısı Ütü, orta ısı / Ürün düzenli ütüleme ister, buharlı ya da yalnızca orta ısı (150 derece veya 300F) kullanılabilir.
Ütü, yüksek ısı Ütü, yüksek ısı / Ürün düzenli ütüleme ister, buharlı ya da yalnızca yüksek ısıda (200 derece veya 290F) yapılabilir.
Buhar kullanılmaz Buhar kullanılmaz / Buharlı ütüleme ürüne zarar verebilir, ancak önerilen ısı ayarında kuru ütüleme yapılabilir.
Ütü yapılmaz Ütü yapılmaz /Bu sembol, giysinin hiçbir koşulda ütülenmemesi gerektiğini belirtir. 

0

Yorum ekle

İlginizi çekebilecek içerikler

Çerez Onayı