#YetişFebreze dediğiniz her an için uzmanlardan öneriler


Ev
8/04/2020
Kötü kokularla başa çıkmakta zorlandığınız her an Febreze yanınızda. Uzmanlarımız Febreze ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.

Soru: Çocuklarım spor yapıyor ve ben de yetiştirmekte olduğum spor yıldızlarıyla gurur duyuyorum. Ama spor yaptıktan sonra eve getirdikleri bütün o çamaşırlarla başım dertte. Çamurlu ayakkabılar, kirli fanilalar ve terli giysiler her yerde… Bütün bu kokuları bir kalemde silmek istiyorum. Çocuklarımın motivasyonunu kırmadan kokularla başa çıkabileceğim bir öneriniz var mı?

Cevap: Elinizdeki kırmızı kartı hemen indirin. Size bu sorunla nasıl başa çıkabileceğinizi hemen anlatacağız. Sürekli kirli çamaşırı olan erkek çocuklarını eğitmek bir hayli zordur. Onlara kirli ayakkabılarını kapının önünde ya da belirlediğiniz bir yerde bırakmalarını söyleyebilirsiniz. Kirli çamaşır sepetini her an görebilecekleri bir yere koyun, çamurlu ayakkabılar için de bir kutu belirleyin. Bu şekilde kötü koku ve çamurun yayılabileceği alanı sınırlamış olursunuz ve evin geriye kalanı korunur. Evdeki ter kokusuyla baş etmeye gelince… Bunun için en doğrusu Febreze Hava Ferahlatıcı sprey kullanmak. Biraz spreyle kötü kokulardan evinizi kurtarmanız işten bile değil.

Soru: Dağınık ev arkadaşı alarmı! Her yerde pis kokan çoraplar, kirli tabaklar ve küflü yemek kokuları… Ev arkadaşım tek kişilik bir fırtına gibi. Girdiği her yer bir anda darmadağınık oluyor. Onun yarattığı bu dağınıklığı acil durum işaretleri belirmeden kontrol altına almamın bir yolu var mı?

Cevap: Kırmızı alarm düğmesinden uzak durun. Kenara çekilip derin bir nefes alın. Febreze aldığınız nefesi güzelleştirmek için var. Önce dağınıklığı toplamalı. Bunun için dağınıklığın en çok oluştuğu yerlere kutular ve sepetler koyun. Ne zaman etrafta yığınlar oluşsa bu kutulara yerleştirin. Kirli tabaklara da aynı uygulamayı yapabilirsiniz. Ardından elinize bir Febreze Hava Ferahlatıcı alın ve kokulara savaş açın. Febreze bütün kötü kokuları giderir ve arkasında hafif, ferah bir koku bırakır. Febreze Kumaş Ferahlatıcı ise halı, koltuklar ve perdeler için birebirdir. Güzel kokular kumaşları daha da güzelleştirir. Ve son olarak bir Febreze Non-Stop Ferahlık alıp banyoya yerleştirin. Eğer ev arkadaşınız bütün bu olup bitenlerden vaziyetin ne olduğunu anlayamayacak durumdaysa, işte o zaman kırmızı alarm düğmesini devreye sokun.

Soru: Islak bir köpeğin nasıl kokabileceğini herkes bilir. Köpeğimi sık sık arabamla bir yerlere taşıyorum. Bu da aynı zamanda en iyi arkadaşım olan Max'in arabada hoş olmayan kokular bırakmasına sebep oluyor, bu da arabama binen herkesi rahatsız ediyor. Ne yapabilirim?

Cevap: Islak köpek kokusu en favori koku olmaktan bir hayli uzaktır. Çünkü kimsede hoş bir izlenim bırakmaz. Ama insanoğlunun bu en iyi dostundan vazgeçmek de akla gelebilecek çözümler arasında en kötüsüdür. Febreze Araba Ferahlığı varken böyle bir ayrılığa hiç gerek yok. Febreze araba kokusu, aracınızdaki tüm kötü kokuları giderir. Arkasında kalıcı ve hoş bir koku bırakır. Ayrıca Febreze Kumaş Ferahlatıcı da araba koltuklarının tertemiz ve ferah kokmasını sağlayacaktır. Artık köpeğinizle yaptığınız araba yolculuklarını istenmeyen kokularla hatırlamanıza hiç gerek kalmayacak.

Soru: İmdat! Sık sık misafir ağırlıyorum. Ama eski bir evim var ve rutubet kokusu misafirlerim üzerinde negatif bir izlenim bırakıyor. Yüzlerinde kötü kokunun etkisini görebiliyorum. Pencereyi açıp üşümekten başka bir çözümü var mı bu sorunun?

Cevap: Kokudan yüzünü buruşturan misafirlerle keyifli bir akşam yemeği tabii ki de zor olacaktır. Böylesi bir atmosferde uzun ve keyifli sohbetlere de pek yer olmaz. Evinizin yaydığı kokuları kontrol altına alarak konuklarınızın neşesini korumanız gerekir. Bunu yapmak için pencereleri sonuna kadar açıp herkesi dondurmanız da gerekmez. Neyse ki artık Febreze var. Febreze Non Stop Ferahlık alın ve salonunuza yerleştirin, böylece kötü kokulardan kurtulmakla kalmayacaksınız, evinizin uzun süre tertemiz ve ferah kokmasını sağlayacaksınız. Misafirleriniz gelmeden önce evinizi Febreze Hava Ferahlatıcı sprey ile ferahlatmak da mükemmel bir karşılama yaratmanıza yardımcı olacak. Artık yapmanız gereken tek şey eve sevdiklerinizi çağırıp, konuşulacak güzel mevzular bulmak.

Sahneyi kokuyla tamamlayın

Eviniz kışın da yeşil olabilir