Yaz geldi, bazı kuralları hatırlamanın tam zamanı!


Ev
24/10/2018
Yaz geldiğinde biz de keyifle gardırobumuzu açar, kış boyunca arka raflarda duran unutulmuş giysilere gururla göz gezdiririz. Bu uzun süren soğuk aylar boyunca, terk edilmiş giysilerimizin kıvrandığını görmemiz kaçınılmazdır.

Tazelik kokusu gitmiştir, kumaşlar üzerinde kırışıklar oluşmuştur ve hangi giysinin neyle uyduğunu tekrar hatırlamak zorundayızdır.

Birkaç basit ipucunu göz ardı etmek dışında, giysilerimizin parlaklıklarını tekrar kazanmalarına engel olabilecek hiçbir şey yoktur.

Yazlık giysilerin güzelliği bol olmalarında, canlı renklerinde ve hafif kumaşlarında yatar.

Saf keten: Diğer kumaşlara göre lekelerden kolayca kurtulabilmeyi sağlayan harika bir kumaştır. Daha da önemlisi, sık yıkamak bu kumaşı güzelleştirir; tabii dikkatli olmak lazım.

Bazı yıkama biçimleri kumaşa zarar da verebilir. Bu mükemmel yaz kumaşına iyi bakmak istiyorsanız, yıkama yaparken renklilerden ayırın ve yıkama suyunun ısısı kesinlikle 60 dereceden daha yüksek olmasın.

Pamuk: Tavsiyemiz bu kumaşı yıkadıktan sonra biraz germeniz. Böylece orijinal görünümünü ve şeklini tekrar kazanırsınız. Ek olarak, askıda kurutarak ılık havanın yıkama sonrası son dokunuşunu yapmasına izin vermelisiniz.

Yaz boyunca çamaşır makinelerini en sık ziyaret edenler pamuk havlulardır; en iyi yıkama sürecini gerçekleştirerek havlularımızın kabarık ve yumuşacık olduğundan emin olmalıyız. Bunun için yıkarken, tavsiye edilen deterjan dozunun yarısını kullanın ve iki defa durulayın.

İpek: Bu hassas kumaştan yapılan giysinizi en iyi şekilde korumak için çok soğuk suda ve elde yıkamanız önerilir. "Çok soğuk" derken daha iyi şöyle ifade edebiliriz: Tıpkı sıcak bir yaz gününde kendimizi serinletmek için tek bir limonata + buz kombinasyonuyla yetinemediğimiz gibi. Her zaman nihai amacımız olan mükemmel sonuçlara ulaşmaya destek olmak için durulama suyuna birkaç damla saç kremi ilave etmeliyiz.

Son olarak sıra yaz mevsiminin başrol oyuncuları mayolara geldi. Mayolara en iyi şekilde bakmanın tek yolu plajdan döner dönmez elinizde ya da çok hassas bir programda makinenizde hemen yıkamak.

Ayrıca, giysinizin etiketindeki küçük sembollere de dikkat edin çünkü gerçekten bir anlamları var. İşte bunlar size tüm endişelerinizi geride bırakacak ipuçları!

Mükemmel deterjanı kullanmanın yanında, bu küçük semboller de başarı ve hayal kırıklığı arasındaki farkı belirleyebilir. Kaldı ki hiçbir kadın en sevdiği giysisinin yıkamaya kurban gitmesi fikrine tahammül edemez.

Bu yazı Ariel'in çamaşır uzmanları tarafından hazırlanmıştır.