Ariel ile Renkliler Nasıl Yıkanır?


Ev
23/05/2023

Renkli giysiler eğlencelidir, ancak aynı zamanda özel bakıma da ihtiyaç duyarlar, çünkü renklerini yanlış kullanım ve yıkama ile renklerini açık veya koyu kıyafetlerden daha hızlı bir şekilde kaybedebilirler. Kıyafetlerin uygun şekilde yıkanması ve bakımı, renkli kıyafetlerin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Renkli kıyafetlerde en iyi sonuçlar için aşağıdaki kılavuzumuza ve yardımcı diğer talimatlarımıza;  Ariel deterjanlarıyla nasıl yıkanacağına ve soluk kıyafetlere veda etmeye ilişkin bazı ek ipuçlarına göz atın. 

Renkleri yıkamak için pratik bir kılavuz:

Renkli çamaşırları nasıl sıralamalıyım? 

Önce renk tonlarına göre sıralayın. Yeni eşyalar boya akıtabilir; bu yüzden ayrı yıkayın.

 

Renklilerde leke nasıl çıkarılır? 

Zorlu lekeleri kontrol edin. Giysideki bakım etiketini kontrol edin, renklilerde çamaşır suyu asla kullanmayın.

 

Renkli çamaşırlar hangi ısıda yıkanır? 

Ariel Sıvı Parlak Renkler kullanın ve düşük ısıda yıkayın. 

 

Renkli çamaşırlarınızı nasıl yıkayacağınız ve koruyacağınız hakkında daha fazlasını öğrenmeye hazır mısınız?

Çamaşır yıkamada maksimum sonuç için daha ayrıntılı ipuçları ve püf noktalarını okumaya devam edin:

 

 • Renkli giysiler üzerindeki etiketleri okuyun. Buradaki maddeler, çamaşırın çamaşır makinesinde mi, elle mi yıkanacağını veya kuru temizleyiciye gidip gitmeyeceğini söyleyecektir. 
 •  
 • Giysileri rengine göre sıralayın. Koyu renkleri birlikte ve beyaz veya daha açık renkleri ise ayrı yıkayın. Renk gruplarından oluşan daha fazla çamaşır olması durumunda, bunları ayrı ayrı seferlerde ele alın. Mesela morlar, kırmızılar, portakallar ve parlak sarılar gibi parlak kıyafetler birlikte veya çok çamaşır olması durumunda ayrı yıkanabilir. Parlak maviler ve yeşillikler de birlikte veya ayrı seferlerde yıkanabilir.
 •  
 • Renkli kıyafetleri lekeler açısından inceleyin ve herhangi bir leke varsa, bunları Ariel Sıvı Parlak Renkler ve Ariel LekeSavar Kapak ile ön işlemden geçirin. Lekeye dökün ve deterjanı liflere işlemek için Ariel LekeSavar kapak ile nazikçe ovalayın.
 •  
 • Yeni renkli kıyafetleri ters çevirin ve çamaşır makinesine koyun. Makineyi aşırı doldurmayın ve çamaşırları temizlemek için en uzun programda değil, gerektiği sürede nazikçe yıkayın. Özellikle Ariel deterjanı kullanılıyorsa, hafif veya orta derecede yıkama programı yeterlidir. 
 •  
 • Yeni renkli çamaşırları soğuk suda yıkayın. En iyi performans için Ariel Sıvı Parlak Renkler kullanın; Ariel Sıvı Parlak Renkler, parlak renkli çamaşırları soğuk suyla yıkarken bile parlak tutmak için üretilmiştir.
 •  
 • Çamaşır yıkama programının döngüsü biter bitmez kıyafetleri makineden çıkarın. Renkli çamaşırların çamaşır makinesinde beklemesine izin vermeyin,  bu bazı renklerin diğer çamaşırlara bulaşmasına neden olabilir. 
 •  
 • Renkli çamaşırlarınızı kuruması için asın. Mümkünse kurutma makinesini kullanmaktan kaçının, çünkü kurutma makinesi giysilerin daha hızlı solmasına ve gözden kaçan lekelerin oluşmasına neden olabilir.

SON NOT: 

 

Beyazlar için Ariel’den muhteşem bir yeniliği keşfedin. OXI Gücü Etkili Ariel ile artık beyazlarınız daha parlak olacak. Ayrıca kurumuş lekeleri bir tek bir yıkamayla çıkarmanızı sağlıyor. Daha uzun süren köpüğüyle üstün temizliğe merhaba deyin. 

 

Ariel Sıvı Deterjan Parlak Renkleri ise renklilerde tercih edin. Leke Savar özel kapağını deterjan topu gibi çamaşır makinenizin içine yerleştirmeniz mümkün olduğu gibi kapağın üzerindeki özel fırça yardımıyla, lekelerin üzerine Ariel Sıvı'yı doğrudan sürebilir ve inatçı lekeyi makineye koymadan önce yumuşatıp temizleyebilirsiniz. LekeSavar kapak, koltuklarınız veya halılarınız üzerindeki lekelerin temizlenmesine de yardımcı olur.