Önemli olaylar için temiz çamaşırlar


Ev
24/10/2018
Kıyafetler insanların üzerinde bir izlenim bırakır. Ve bu izlenimler bazen bizim karşı tarafa iletmek istediğimiz direkt mesajları geçersiz kılarlar.

Algılara dayanan fikirler belirlemek, her tür etkileşimin, en önemli olmasa da, önemli unsurlarından biridir. Kendimizle uyum içinde olmak sadece iç uyum anlamına gelmez, ayrıca dış dünya ve hepsinden önemlisi özel durumlar için de geçerli olmalıdır.

Bir iş görüşmesi için hazırlanmak herkesin hayatında zorlu bir iştir. Bunda başarılı olmak için, kişi başarısına katkıda bulunabilecek küçük numaraların farkında olmalıdır. Elbette ki gerekli bilgi ve ikna edici bir kişiliğin yanı sıra bu küçük numaraların farkında olmalıdır.

Hiçbir zaman unutmayın, çok sade giyinmekten daha kötü tek bir şey vardır: Sizinle görüşme yapan kişiye kıyasla abartılı giyinmek. Bir iş görüşmesinde konuşurken, Oscar Wilde'ın şu lafı üzerinde biraz düşünmelisiniz: "Bir kişi asla aşırı giyinmiş veya aşırı eğitimli olmamalı." Başvuru yapacağınız firmanın profilini öğrenin ve ona uygun bir şekilde giyinin.

Kat kat giyinmeye çalışın. Böylece ofis çok soğuk veya sıcak olsa da kendinizi rahat hissedersiniz; öbür türlü muhatabınızın karşısında kıpkırmızı bir surat veya titreyen bir vücutla kalabilirsiniz. Fiziksel rahatsızlık hissetmenin performansınız üstünde olumsuz bir etkisi olabilir.

Giydiğiniz kıyafetlerin kumaşlarına ilişkin ufak detaylara dikkat gösterin. Örgü veya yün kazak ve süveterler beyaz bluzunuz üzerinde leke veya tüy bırakabilirler. Ve bunlar genelde siz onlardan kurtulmak istediğinizde, çok dirençli çıkarlar.

Yeni yıkanmış kıyafetler giyin. Temiz kıyafetler size ihtiyaç duyduğunuz güveni verir ve siz de kendi performansınız üstüne odaklanabilirsiniz. Kokular sosyal etkileşimlerde önemli bir rol oynarlar, bilinçsizce olsa bile. Çok miktarda parfüm sıkmak yerine, kıyafetlerinizi görüşme öncesinde yıkamanız çok daha yerinde olur.