Mükemmel Leke Çıkarma Gücüyle Ariel Oxi’den Etkili Çamaşır Yıkama Tüyoları


Ev
6/09/2023

1) Beyaz ve renkliler: Beyaz ve renkli çamaşırlarınızı ayrı ayrı makineye atmalı ve her biri için ayrı deterjan kullanmalısınız. Böylece beyazlarınız daha parlak olur, renklilerinizin de renklerinin solmasını engellemiş olursunuz.

2) Çamaşır miktarı: Farklı çamaşır makinesi modelleri içinde 10 kg‘a kadar çamaşır alabilenler vardır ama 150 gr’lık bir çamaşır, ıslandığında 400 gr’a kadar çıkabilir. Makinenizin ömrünü ve çamaşırlarınızın etkili temizliğini düşündüğünüzde makinenizi tam sınıra kadar doldurmamalısınız.

3) Deterjan miktarı: Birçok deterjan “konsantre” özelliktedir. Daha çok temizlik için daha çok deterjan kullanmanıza gerek yoktur. Bir ölçü deterjan size gereken temizlikten daha fazlasını sağlar. Fazla deterjan kullandığınızda, çamaşırların durulanması zorlaşır ve köpüklü kalan kıyafetler özellikle güneş ışığını görünce rengini kaybedebilir.

4) Yumuşatıcı kullanımı: Yumuşatıcıları da deterjan gibi gereğinden fazla kullanırsanız, kıyafetlerinizin renklerinin çabuk solmasına neden olabilirsiniz. Kokusunu çok sevseniz de çamaşırlarınızın ömrü için yumuşatıcı miktarında abartıya kaçmamalısınız.

Çamaşırlarınızı derinlemesine temizleyerek çamaşırlarınızdaki en ufak lekeyi bile ilk yıkamada çıkaran Ariel Oxi Ekstra Hijyen’in beyazlar ve renkliler için farklı seçenekler sunar.

Çamaşırlarınıza derinlemesine nüfuz eden, soğuk suda bile mükemmel leke çıkaran Ariel Oxi Ekstra Hijyen, söz konusu temizlik olunca tek vazgeçilmeziniz olur!