Ev İşlerini Kolaylaştıracak 8 Tüyo


Ev
3/12/2019
Bir evi organize etmek ve bakımlı, temiz, sağlıklı şekilde işlemesini sağlamak kolay bir iş değil. Peki, tüm evin ve aile bireylerinin yaşamlarını organize edebilen kadınların başarısı neye dayanıyor? İşte, evdeki başarısıyla hayranlık uyandıran kadınların işlerini kolaylaştıran 8 sır! Çünkü, ailesi ve kendisi için her şeyin en iyisini KadınlarBilir…

1. Kurutma makinesine kuru havlu koyun

Kurutma makineleri sayesinde çamaşırları artık hızla kurutabiliyoruz ama bu süreci daha da hızlandırmak ve enerjiden tasarruf etmek mümkün. Kurutma makinenize ıslak çamaşırlarla beraber, kalın, kuru bir havlu da koyun. Havlu çamaşırlardaki nemi hızla çekecek ve çamaşırlarınızın daha da hızlı kurumasına yardımcı olacaktır. Havluyu ise sonrasında banyoya asarak kendi kendine kurumaya bırakabilirsiniz.

2. Lekeler gözünüzü korkutmasın

Perdeler, koltuk kılıfları veya giysiler zor lekelerle kirlenebilir, panik yapmayın. Yıkamadan önce lekenin üzerine sıvı deterjan dökün ve 15 dakika bekletin, sonra makineye atın. Bu sayede lekenin yumuşamasını ve kolayca temizlenmesini sağlarsınız.

3. Kedi köpek tüyleri için bulaşık eldiveni

Evdeki küçük dostlarımızın tüy dökme döneminde elektrikli süpürgeleri daha fazla çalıştırmak zorundayız ama yine de halıya, koltuklara hatta kazaklarımıza takılan tüyleri elektrikli süpürgeler bile çekmeyebiliyor. Takılan tüylerden kurtulmanın püf noktası ise bulaşık eldiveni. Islak bir bulaşık eldiveni ile halının, koltukların üzerinde elinizi hafifçe dolaştırın. İnatçı tüyler eldivene takılacaklar.

4. Grip salgınlarında cüzdanınızı sık sık değiştirin

Sonbahar kış aylarında evinizi ne kadar dezenfekte etseniz de bakterilerin eve ulaşmasına engel olamayabilirsiniz ve sonra neden hastalandığınızı, nereden mikrop kaptığınızı merak edersiniz. Özellikle, henüz bağışıklık sistemi güçlenmemiş bebeklerin bulunduğu evlerde grip salgını dönemlerinde daha da dikkatli olmak gerekir. Sayısız insanın elinden geçen metal ve kağıt paralar, salgın dönemlerinde çok risklidir. Bu dönemlerde cüzdanlara yerleşen bakteriler çok uzun yıllar orada yaşamaya devam edebilirler. Cüzdanlarınızı düzenli olarak değiştirip temizlemek, evdeki hijyeni sağlamak adına doğru bir harekettir.

5. Duş kabininin yanına havluluk yerleştirin

Siz hatırlasanız bile evdeki diğer bireyler duşa girerken yanlarına havlu almayı unutabilirler. Üç, dört kişinin yaşadığı bir evde, herkesin sık sık duş alması halinde, banyo sık sık ıslanacak ve her defasında yerlerin paspaslanması, ıslanan banyo kilimlerinin değişmesi gerekecek. Oysa, duş kabininin veya küvetin hemen yanına küçük bir havlu askılığı yerleştirmeniz, banyonun çok daha uzun süre temiz kalmasına yardımcı olur. 

6. Perdelerin grileşmesine izin vermeyin

Eviniz çok temiz olabilir ama eğer beyaz perdelerinizin, tüllerinizin rengi griye çalmaya başlamışsa, o evdeki tüm temizlik algısı kaybolur. Perdeleriniz her zaman bembeyaz olmalı. Perde çıkarıp asmak 3-5 dakika süren bir işlemdir. Yıkanması ve kuruması da hiç zor değildir. Perdelerin grileşmesine izin vermeyin.

7. Ev halkı hep tertemiz giyinsin

Çamaşır yıkamak kadınlar için zorlayıcı bir süreç olabilir ama gözünüz korkmasın. Evdeki bireyler için ayrı ayrı çamaşır sepetleri oluşturursanız, kimin hangi çamaşırı ne durumda, kolayca takip edebilirsiniz ve dev bir çamaşır sepeti içinde herkesin kirli çamaşırlarını tek tek ayıklamaya çalışmak yerine, çamaşırların yıkanmasını bir düzene oturtabilirsiniz. Eşiniz, önemli bir toplantı için acilen en sevdiği gömleğinin yıkanmasına mı ihtiyaç duyuyor? Gömleği bulmak dert değil. Çocuklar bu hafta dışarıda fazla oynayıp kıyafetlerini çamura mı buladılar? Hepsi kontrolünüz altında. Çamaşır yıkama planı zihninizde tıkır tıkır işliyor. Üstelik çocukların kıyafetlerine bulaştırdığı zor lekelerin, eşinizin gömleğine, sizin kıyafetlerinize bulaşma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

8. Ariel çamaşırlardaki lekeleri yok ediyor

Ariel deterjanlar, güçlü formülüyle çamaşırları yıpratmadan lekeleri kolayca çıkarıyor. Jel, sıvı ve toz deterjanlarıyla Ariel, çamaşırları temizlemede ve lekeleri çıkarmada kadınlarının hayatını kolaylaştırıyor, kabuslarına son veriyor.

Ariel 3'ü 1 Arada sıvı deterjan kapsülleri, çamaşırları temizler, lekeleri çıkarır ve parlatır. Sıvı kapsülleri, ellerinize deterjan bulaşmadan kolayca makineye yerleştirir ve makinenizi çalıştırırsınız. Çamaşırlarınız tüm lekelerden arınarak tertemiz olur.

Ariel Sıvı deterjan, Leke Savar özel kapağını deterjan topu gibi çamaşır makinenizin içine yerleştirmeniz mümkün olduğu gibi kapağın üzerindeki özel fırça yardımıyla, lekelerin üzerine Ariel Sıvı'yı doğrudan sürebilir ve inatçı lekeyi makineye koymadan önce yumuşatıp temizleyebilirsiniz. LekeSavar kapak, koltuklarınız veya halılarınız üzerindeki lekelerin temizlenmesine de yardımcı olur.

Tek yıkamayla leke çıkarmada en iyi toz deterjan olan Ariel Toz ise harika kokularıyla, yumuşatıcıya bile ihtiyaç bırakmaksızın çamaşırlarınızı tertemiz yapar ve tazeler.