Bulaşıkta Zorlu Lekeler Nasıl Çıkar?


Ev
7/09/2023

Bulaşıklarda fazla yağ, yemek artığı ya da yanık lekesi gibi zorlu lekeler sizi uğraştırabilir. Zorlu lekelerde en iyi temizlik için şunları deneyin:

İlk Adım: Ön Temizlik

Bulaşıklarınızı bulaşık makinesine koymadan önce, fazla yiyecek artıklarını ve yağları bulaşıklardan kazıyın veya silin. 

Soğuk Suda Bekletme

Eğer bulaşıklarınız çok yağlı ise, bulaşıkları önce soğuk suda bekletmek yağların gevşemesine yardımcı olacaktır.

Bulaşık Makinesine Yerleştirme

Bulaşıkları makineye yerleştirirken, bulaşıkların birbirine temas etmediğinden ve su püskürtme sistemlerini engellemediğinden emin olun. Büyük parçaları ve tavaları makinenin yan veya arka köşelerine yerleştirmek daha iyi sonuçlar verebilir.

Doğru Programı Seçin

Makinenizin bulaşık türüne ve kirlilik durumuna uygun bir program seçin. Yoğun veya uzun programlar, yağlı bulaşıkları daha iyi temizleyebilir.

Makineyi Tamamen Dolmadan Çalıştırmayın

Makinenizi tamamen dolmadan çalıştırmamaya özen gösterin. Bulaşıkların etkili bir şekilde temizlenmesi ve durulanması için yeterli alan olması önemlidir.

Bulaşık Deterjanı Seçimi

Zorlu yemek lekelerinde 1 numara Fairy Platinum Plus, gözle görülmeyen yemek artıklarını bile temizleyerek ultra temizlik sağlar! Hatta kısa programlarda da etkili olan hızla çözülen kapsüller sayesinde elektrik tasarrufu da sağlarsınız.